úterý 19. června 2012

Nové snímky Street View v ČR

Google velmi mile překvapil. Podle plánovaného snímkování více než 170-ti českých památek a přes 20 nových měst o kterém jsme psali před rokem, totiž na-snímkoval o něco více. Česká republika se tak řadí mezi země s vysokým pokrytím Street View. 
Z informací, které mám dostupné vím, že hlavní snímkování probíhalo v létě 2011 a do-snímkování pak na jaře 2012.

10 komentářů:

LuKo řekl(a)...

Nové StreetView v Česku je opravdu luxusní. Nemáte info, kdy by mohl být dostupný Google Map Maker i pro ČR? Mapové podklady (teď nemyslím fotomapy) včetně navigace jsou místy zastaralé o několik let. Dále bych měl dotaz, zda lze vložit firmu do mapy jinak, než s potvrzením přes korespondenční lístek. Podle nápovědy by mělo být potvrzení možné i přes SMS.

Omlouvám se, že píši dotaz sem, ale zeptat se něco Google je stejně "jednoduché", jako zeptat se Facebooku. Přímý kontakt neexistuje (nepodařilo se mi najít), diskuzní skupiny jsou mrtvé :-(

Janek Wagner řekl(a)...

Diskusní skupiny určitě mrtvé nejsou, viz https://groups.google.com/forum/?fromgroups#!forum/gugcz.

Ale k dotazům:

Google předem dostupnost produktů až na výjimky neuvádí.

A k SMS najdete odpověď ve výše zmíněné diskusi: https://groups.google.com/forum/?fromgroups#!searchin/gugcz/potvrzen%C3%AD$20sms ;-)

LuKo řekl(a)...

Opravuji: diskuzní skupiny kolem map jsou mrtvé. Většina dotazů je nezodpovězených (i ve výsledku vyhledávání, který jste poslal, je ten samý dotaz na ověření firmy přes SMS nezodpovězený), případně Observer někde odpoví formou odkazu do neaktuální nápovědy. Člověk by si myslel, že když je nápověda přeložena do češtiny (je tam určitě provedena korektura rodilým mluvčím), tak tam budou zohledněna i česká specifika (ověření přes sms, které podle diskuze nefunguje od roku 2009, plnohodnotná česká nápověda k Map Maker, který není v Česku dostupný, nápověda k hlášení závad v mapě, což také není v Česku dostupné atd...)

Janek Wagner řekl(a)...

Jen dvě poznámky k těm českým specifikům:

- nápověda k hlášení závad v mapě, což také není v Česku dostupné - viz http://support.google.com/maps/bin/answer.py?hl=cs&hlrm=en&answer=98014&ctx=contactpolicy - další formulář je sice anglický, ale alespoň áklad tu je
- podněty můžete napsat na http://support.google.com/maps/bin/request.py?contact_type=survey

Co se týče diskusního fóra, pokusím se zjistit víc, ale každopádně tam svoje dotazy napište.

LuKo řekl(a)...

Nahlásit opravu přes TeleAtlas/Map Insight jsem zkoušel. Mapy mají o něco aktuálnější, ale nijak se to neprojevuje v Google. Např. tuto křižovatku http://goo.gl/maps/25Ly má TeleAtlas zpracovanou správně (Google má starou verzi, což způsobuje problém u StreetView), stejně jako OSM http://goo.gl/1vBXS. Naopak úsek http://goo.gl/maps/3QGR má TeleAtlas po staru, správně má být http://goo.gl/TuAjc - na upozornění zareagovali promptně zavřením ticketu aniž by cokoli změnili. Zlaté OSM, kde když vidím chybu, hned zedituji, pošlu, někdo schválí a za chvilku je to již na mapě.

Anonymní řekl(a)...

Ahoj, street wiew je bomba, to je pravda, fandil jsem mu od začátku, jen mě ted zamrzelo, že obec Dlouhá Třebová je odfláknutá, a to jakože dost, všechny okolní města aj obce mnohem menší maj tah obcemi zmapovanej, nemyslím ted ty malý uličky, jenom my máme jen začátek obce. ˇMěki jsme klíného řidiče toho mapovacáího auta, jinak ostatní obce a města perfektní, klobouk doluuu :///

Anonymní řekl(a)...

Zdravim,

kde se prosim resi kdyz Google nezaretusoval spravne zalezitosti tykajicich se osob na fotkach vcetne SPZ aut???

Primy kontakt radeji nikde asi neuvadi, protoze urcite tohle resi vice lidi :(

Diky predem za info, pokud nekdo mate.

Monika

Janek Wagner řekl(a)...

V okně Street View vlevo dole je odkaz Nahlásit problém (mezi copyrightem a datací snímku).

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den.
Já mám volbu "Nahlásit problém" zašedlou !!! Je to běžné ? Musíém se nějak přihlásit ?

Anonymní řekl(a)...

Tak jsem to zjistil (odpovím si sám) - to správné "Nahlásit problém" je napsáno dole v levo na obrázku téměř neviditelným písmem !
Já jsem klikal na "další > Nahl8sit problém" vlevo VEDLE obrázku, což je špatně.