neděle 4. března 2012

Notifikace pomocí SMS již není problém

Na našem fóru se dost často hromadily zprávy ohledně notifikační SMS na příchozí e-mail. Co si budeme povídat, služba Googlu je navrhnuta na přeposílání zpráv či jejich kopií na jinou e-mailovou adresu. Operátoři ovšem také umožňují vytvoření jakési "mobilní" e-mailové adresy, u které se příchozí zpráva na mobilním telefonu zobrazí v podobě SMS. Takže lze jednoduše tuto službu využít jako nástroj na upozornění pomocí SMS na příchozí e-mail.

Problém ale byl, že operátor O2 zobrazuje pouhých 60 znaků v SMS příchozí zprávy na "mobilní" e-mail. Na upozornění to vcelku stačí, ovšem pro zprovoznění celé služby je třeba zadat potvrzovací kód, coby schválení patřičné osoby. Ještě donedávna se zmiňovaný kód do 60 znaků totiž nevešel a celá služba byla snad jen pro uživatele O2 nepoužitelná výše uvedeným způsobem. Ačkoliv ostatní operátoři zobrazují maximální počet znaků SMS (160), O2 i přes prosby zákazníků žádný zákrok neučinil a neexistoval způsob jak se dopátrat ověřovacího kódu.

Právě dnes jsem si ale všiml příjemné změny. Pomohl nám Google! Důležitý kód je totiž mimo jiné umístěn i na začátku předmětu zprávy, a tak již není problém ověřit "mobilní" e-mail také u operátora O2.


Díky moc, Google!

5 komentářů:

TomK řekl(a)...

AFAIK problém SMS notifikace u O2 byl ten, že SMS server O2 vyřizoval denně pouze limitovaný počet zpráv z každého SMTP serveru. Proto notifikace z freemailů vesměs nefungovala, kdežto z malých serverů ano. Gmail má toto ošetřeno?

Anonymní řekl(a)...

Jak na to u t-mobile?

Lukas Vana řekl(a)...

T-mobile ma sluzbu Postm@n, ktera kontroluje vasi schranku pres IMAP/POP3 a posila SMS notifikaci o novych zpravach.
Nevyhodou samozrejme je, ze jim musite dat heslo od mailu.
Minuly tyden jsem si takto chtel nastavit upozorneni na vypadky serveru, takze jsem si udelal druhy mail (mam Googla apps na domene), kam si preposilam emaily o serverech. Akorat, ze mi zadne SMS neprichazi, i kdyz vidim, ze do toho uctu T-mobile pres IMAP leze. Resim to s nimi..

Lukas Vana řekl(a)...

Hm tak mi volal technik. Tvrdil, ze mi neprisly SMS kvuli tomu, ze mam nastaven nocni a vikendovy filtr. Nechal jsem se ukecat (nebyl jsem u pocitace), ale ted koukam, ze je vypnuty a sms notifikace opet nedosla:/

Unknown řekl(a)...

Jistou možností u o2 je také https://smsender.o2.cz/default.asp.