pondělí 21. února 2011

Jak vytvořit mapu Geocaching nálezů v mapách Google

Už dávno jsem si chtěl vytvořit mapu nálezů takzvaných "kešek" v mapách Google. Nakonec jsem dohledal a vyzkoušel jednoduchou možnost, jak postup zautomatizovat i pro free účet, i když ne úplně podle představ, ale alespoň to ušetří námahu s postupným zadáváním. Připravil jsem proto stručný návod.

Jak tedy na to:
Prvním krokem je na stránkách Geocaching.com zobrazit nalezené "poklady", prostřednictvím funkce Hide & Seek.Pak je možné na následující stránce stáhnout *.loc soubor se záznamem o nálezech včetně souřadnic a dalších informací.
Jelikož u free účtu není možné stáhnout veškeré nálezy v jednom souboru, je zapotřebí stáhnou každou stránku zvlášť a jednotlivé soubory si například podle čísla stránky i pojmenovat.Výsledný *.loc soubor je nutné ještě zpracovat. Pro import do Google map jej musíme převést například na stránce gpsvisualizer.com do formátu *.kml.A je téměř hotovo. Zbývá už jen v mapách Google jednotlivé soubory *.kml postupně importovat do své mapy.
Jak ale vidět, i přes to, že *.loc soubor obsahoval i názvy "kešek", se tyto nedochovaly a jednotlivé body na mapě nesou s pozicí jen kódové označení "kešky" a odkaz.
K mé spokojenosti tedy musím ručně doplnit názvy, datum nálezu a barevné ikony podle typu "keše". Alespoň mapa je hotová, což by při postupném vytváření zabralo mnoho času, a já mohu už jen upravovat.

Nebo máte nějaký jiný a lepší postup jak vytvořit mapu nálezů v Google mapách? Podělte se o něj v komentářích pod článkem.

Publikováno v osobním blogu maila7.blogspot.com.

Žádné komentáře: