úterý 1. února 2011

Dokumenty Google: Ze složek jsou sbírky...

Nové rozhraní Dokumentů Google zpomaluje výběr dokumentů, protože volby dosud dostupné na jedno klepnutí v levé nabídce jsou dostupné až po rozbalení nabídek v bleděmodré liště nad seznamem dokumentů.

A jak už to bývá, po prvním spuštění mi v Chrome pouhý přesun okna s Dokumenty Google zboural obsah dalších oken. A kdyby zůstalo jen u jednoho pádu... naštěstí další zboural jen jedno okno.

Zmizela možnost výběru více dokumentů a společné akce s nimi. Zmizela možnost zobrazování seznamu souborů jako náhledů... Vrcholem je nahrazení nepřesného termínu složky ještě nepřesnějším sbírky: vždyť jde jen o štítky! Příjemné jsou snad jedině náhledy dokumentů vpravo, bohužel se ale zobrazují, jak chtějí.

Suma sumárum: téměř nepoužitelný polotovar! Původní verzi rozhraní naleznete na https://docs.google.com/?ui=1.

5 komentářů:

Mgr. Petr Lunga řekl(a)...

Zdravím, není to úplně ideální, pravděpodobně v Chrome to využívá jisté prvky OS Chrome, výběr více položek je přes stisknuté CTRL. Ale jinak s hodnocením souhlasím.

Janek Wagner řekl(a)...

To Ctrl mne napadlo, leč pak Chrome spadlo ;-)

Dan Zouhar řekl(a)...

To zase Google něco vymyslel :) Naštěstí je možné se přepnout do původní verze.

Anonymní řekl(a)...

"Sbírky" (collections) je v pořádku, protože jde o (hierarchicky členěné) kolekce dokumentů - ano, odlišené nějakým štítkem. Ale "štítky" se to jmenovat nemůže, protože to prostě není jen seznam štítků, a "složky" bylo zavádějící, protože složky jsou zavedeným pojmem, který také označuje něco jiného.

Janek Wagner řekl(a)...

"Sbírky" (collections) - a nešlo by to jako v Gmailu bez řečí? ;-) Složky byly určitě zavádějící, o tom žádná, ale v okamžiku použití third party nástrojů pro připojení k souborovému systému to nikterak nevadilo..