úterý 7. prosince 2010

Český Google nabízí přehlednější stránky

Na základě připomínek uvedl Google ČR několik změn, kterými chce zjednodušit a urychlit přístup k informacím, kontaktům i službám. K již delší dobu fungujícímu českému blogu (www.googleblog.cz), v rámci kterého Google komunikuje novinky pro uživatele i firmy, teď přibyla i fanpage na Facebooku Google Česká republika“ určená pro ty, které zajímají inovace a služby Googlu. Google samozřejmě stále počítá s GUG.cz. Vývojáři a nadšenci do technologií se také můžou nově spojit přes Twitter s Filipem Hráčkem (@filiphracek), který má nově v českém Googlu na starosti spolupráci s vývojáři.


Český Google jako první na světě testuje nový formát stránky Vše o Googlu (odkaz naleznete pod vyhledávacím oknem). Uživatelé, firmy, organizace i veřejnost zde najdou všechny potřebné informace o Googlu pohromadě. Informace o lokální pobočce, otevřené pracovní pozice, tiskové centrum i stránku s kontakty na Google, jejíž přehledné odkazy vás vždy dovedou ke správné odpovědi. V sekci Zábava najdou přehled Doodle (svátečních log Googlu) a Google obchod (merchandise).

Pro lepší dohledatelnost služeb Googlu a snadnější orientaci uživatelů český Google sjednocuje a zjednodušuje linky na jednotlivé služby. Ve formátu google.cz/(služba) je možné se snadno dostat na Knihy Google (google.cz/knihy), Překladač Google (google.cz/prekladac) nebo stránku Googlu určenou pro mobily (google.cz/mobil). Seznam všech nových odkazů najdete níže.


SlužbaURL
KNIHY GOOGLE:google.cz/knihy
SLOVNIK GOOGLE:google.cz/slovnik
OBRAZKY GOOGLE: google.cz/obrazky
MAPY GOOGLE:google.cz/mapy
MOBIL GOOGLE:google.cz/mobil
ZPRÁVY GOOGLE:google.cz/zpravy
ADRESÁŘ MÍST GOOGLE:google.cz/adresarmist
PŘEKLADAČ GOOGLE:google.cz/prekladac
GOOGLE APPS PREMIER:google.cz/apps/premier
GOOGLE APPS STANDARD:google.cz/apps/standard
GOOGLE APPS PRO SKOLSTVI:google.cz/apps/skolstvi
GOOGLE APPS PRO STATNÍ SPRÁVU:google.cz/apps/statnisprava
GOOGLE APPS PRO NEZISKOVKY:google.cz/apps/nonprofit
STATISTIKY VYHLEDÁVÁNÍ GOOGLE:google.cz/statistiky


Žádné komentáře: