středa 3. listopadu 2010

S kým se potkáte na Hackathonu

Přípravy na hackathon pokračují a s nimi se ujasňuje, kdo všech se na hackathonu objeví. Na akci se registrovalo už 70 účastníků (jak se můžete sami přesvědčit v přehledu přihlášených), zbývá víc jak týden, tak se to číslo určitě ještě zvýší.

Z organizátorů potkáte , Alenku, dále pak Vaška Lohra a další členy ČZU GUGu. Ovšem nejvíc se asi těšíte přímo na lidi z Googlu. Snažíme se jich pozvat co nejvíc, zatím nám přislíbili účast:

Michael Mahemoff, kterého můžete znát jako dlouholetého editora serveru Ajaxian. Na hackathonu bude radit hlavně týmům používajícím HTML5. Víc se o něm dozvíte z našeho rozhovoru Vytvářet software se nenaučíte jen čtením knížek. Michael pracuje v Googlu od letošního jara jako Chrome Developer Advocate.

Reto Meier je prvním nejoblíbenějším Googlerem naší Alenky (ale to Retovi nesmíte nikdo říct!). Přednášel v Praze na GDD už loni. Zajímá se o Android a napsal o něm už dvě knížky Professional Android Application Development a Professional Android 2 Application Development. V Googlu pracuje jako Developer Advocate pro Android. Na hackathonu bude radit týmům vyvíjejícím pro Android. (Když si přineste jeho knížku, tam vám ji na místě podepíše. 8-)
Stephanie Liu je šéfkou celosvětové vývojářské komunity GTUG. Když se s ní zastavíte na kus řeči, poví vám, jak se organizují googlí akce pro vývojáře ve všech koutech světa.Jeremy Orlow
je vývojář Chromu. Zajímá se o HTML5 a pracuje na jeho implementaci do Chromu (a skrze WebKit i do Safari). Jeremy se dále podílí na standardizačních diskusích u W3C. Na hackathonu bude pomáhat a radit hlavně týmům pracujícím s HTML5.

Bridgette Sexton žije v Ghaně a stará se o vývojářské komunity v Africe (registrují jich asi 25). Něco z její činnosti se můžete dočíst na blogu Bridge to Adventure. Bridgette se na vás těší, je zvědavá, jak to tu funguje a doufá, že si odnese domů nějakou inspiraci. Nebojte se dát s ní do řeči a vyprávět, co je nového u vývojářů tady u nás, nebo se zeptat, jak to dnes funguje u vývojářů v Africe, jaké tam mají startupy apod.


Fred Sauer pracuje v Googlu jako Developer Advocate pro App Engine a GWT. Má blog s téměř mystickým názvem 42 a na místě vám poradí nejen ohledně App Engine, ale třeba i s HTML5.
A to není všechno, další lidé z Google se nám průběžně hlásí. Dan Franc prohlásil, že tenhle hackathon bude pravděpodobně akcí s nějvětším počtem googlích vývojářů v ČR (po GDD, samozřejmě). Nebojte se je oslovit, nebojte se je žádat o radu, během hackathonu tam budou hlavně pro vás.

A nám zatím nezbývá než poděkovat Provozně ekonomické fakultě ČZU, bez které by tahle akce nebyla možná. 15. listopad se blíží, tak naviděnou. A pokud jste se ještě nepřihlásili, tak se rychle registrujte.

Žádné komentáře: