čtvrtek 21. října 2010

Pojďte si zaprogramovat s vývojáři z Googlu. Vyhlašujeme Hackathon v Androidu a HTML5

Chcete začít Google Developer Day už o den dřív? Máte chuť si přijít zaprogramovat pod vedením expertů z Googlu a ukázat, co umíte? Zajímáte se o Android nebo HTML5? Nebojíte se programovat v týmu? Tak přijďte na hackathon 15. 11. v Praze.

Oč se jedná?

V až čtyřčlenném vývojářském týmu se během jednoho dne pokusíte vymyslet a naprogramovat jednu užitečnou aplikaci. My vám k tomu dáme vše, co potřebujete: prostor, občerstvení, připojení k internetu a především podporu několika Googlích vývojářů v průběhu dne. Je už na vás, jak toho dokážete využít.

Na ty nejlepší z vás čekají ceny a možnost předvést čerstvě vytvořenou aplikaci během MiniGUGCampu na GDD.

Vašimi poradci budou vývojáři z Googlu, například Reto Meier, autor knihy Professional Android 2 Application Development, a Michael Mahemoff, autor knihy Ajax Design Patterns. Setkáte se i s šéfkou celosvětové Googlí vývojářské komunity GTUG Stephanií Liu.

Součástí budou dvě přednášky z oblasti vývoje pro Android a HTML5 od přítomných vývojářů z Googlu.

Jak vznikl první hackathon

Čtvrtého června roku 1999 došlo v kanadském městečku Calgary na východ od Skalistých hor k malé události. Přijelo sem deset vývojářů OpenBSD, aby zde uspořádali první hackathon na světě. Název vznikl spojením slov hack a marathon a cíl akce byl jasný. V krátkém čase mimo území USA naprogramovat open source kód implementující potřebné šifrování pro IPsec. Vytvořit něco takového na půdě USA nebylo totiž v té době legální.

A jak to dopadlo? Uspěli!

Základní údaje

Datum konání: 15. 11. (9.00 - 19.00)
Vstup: zdarma
Registrace: nutná (formulář najdete dole)
Místo: Česká zemědělská univerzita v Praze
Co s sebou: vlastní notebook s potřebnými vývojářskými nástroji, nakonfigurovanými a připravenými k použití
Občerstvení a oběd dostanete na místě.

Pro další informace sledujte náš Twitter nebo Facebook.

Co budete vytvářet

Každý tým během hackathonu vytváří jednu aplikaci. Může si vybrat. Buď bude vyvíjet:

  • aplikaci pro Android nebo
  • HTML5 aplikaci

Sami si vymyslíte, o jako aplikaci se bude jednat. Stačí, když bude na zadané téma. (Pro představu, tématem předchozího hackathonu bylo LÉTO. Téma tohoto hackathonu se dozvíte až na místě - a napovím, že to není podzim).

Jak proběhne sestavování týmů

Můžete si váš tým dát dohromady sami a nám jen nahlásíte jeho sestavu. Nebo se zaregistrujete bez týmu a tým začnete dávat dohromady v průběhu přípravy na hackathon nebo až na místě (to nedoporučujeme, zbytečně byste ztráceli čas vyhrazený na kódování, prostor pro vzájemné představení ale rozhodně bude).

Vám, kdo tým teprve hledáte, pomůže tabulka zaregistrovaných, kde najdete seznam všech účastníků bez týmu včetně jejich zkušeností.

Požadavky na tým

Tým začíná a končí správným a úderným názvem. Nepodceňte to a vymyslete něco originálního.

Velikost týmu: 3-4 členů.

Navíc doporučujeme, aby jeden člen týmu byl designér (designérka), tj. osoba schopná navrhnout uživatelské rozhraní, nakreslit ikonku apod. Zda bude designér(ka) vedle toho pomáhat i s programováním nebo se starat jen o grafické záležitosti, záleží čistě na dohodě v týmu (tj. designér nemusí být vůbec programátor).

Ještě váháte?

Proč se účastnit

  • něco nového se naučíte
  • je to zdarma
  • získáte nové zážitky
  • můžete jeden den pracovat pod vedením lidí z Googlu
  • třeba i něco vyhrajete

FAQ

Můžu jít na hackathon, ačkoliv nejdu na GDD?
Žádný problém, přijďte.

Chtěl bych přijít, ale neumím ještě programovat pro Android ani HTML5. Co s tím?
Nezoufejte. Na hackathon byste už měli přijít připraveni, ale nikdo neříká, že to do té doby nestihnete. Trochu vám v tom pomůžeme. Pokud chcete začít s tvorbou aplikací pro Android, můžete se přijít podívat již toto pondělí na Android Pitevnu na ČVUT.

A hlavně, týden před hackathonem 8.11. proběhne opět na ČVUT "Android Nálevna", čili "nalejvárna" pro naprosté začátečníky, která vás zasvětí do základů tvorby aplikací pro Android.

Pokud máte zájem, přihlaste se, začněte dávat dohromady váš tým a sledujte náš Twitter a Facebook, kde budeme průběžně zveřejňovat další informace.

Hackathon pořádá GUG.cz v partnerství s Google, czu.gug.cz a Provozně ekonomickou fakultou ČZU. Ceny pro nejlepší týmy věnoval Geekshop.cz.

Těší se na vás organizátoři hackathonu Martin Hassman a Alena Varkočková a také Reto, Stephanie a Michael z Googlu.

Kapacita byla naplněna, registrace byly zastaveny.


1 komentář:

Martin Hassman řekl(a)...

Pokud hledáte parťáky do týmu, mrkněte na přehled registrovaných, určitě tam někoho najdete.