pondělí 2. srpna 2010

Jak s Androidem nezabloudit na túrách přírodou

Chození podle map v Androidu je skvělá věc, jenže jakmile vkročíte to přírody, stanou se vestavěné mapy Androidu nepoužitelnými, protože mapové podklady Googlu neobsahují turistické značení cest, ostatně ani žádné turisticky zajímavé značky.

Co s tím?

Na řešení mě přivedl Marek Prokop, kterému tímto děkuji. Stačí si nainstalovat androidí aplikaci RMaps. Po instalaci zvolte v menu aplikace Maps a vyberte vrstvu Cykloatlas CZ. Ta obsahuje turistické mapy České republiky v příjemném měřítku.

A je to.

RMaps podporují geolokaci, takže pokud právě bloudíte, nezapomeňte si zapnout GPS.

Jenže, co když tu není mobilní signál?

I na tohle RMaps pamatují. Můžete si pro ně předem připravit offline mapové podklady (návod) pokrývající vaši cestu, které budete mít stále k dispozici. Tuhle možnost jsem zatím nezkoušel.

Posledním problémem našeho turistického přítele Androida je tak výdrž jeho baterie na cestách. O tom zas někdy příště.

7 komentářů:

admin řekl(a)...

Ahoj Martine, nedávno jsem narazil na skvělou českou aplikaci Locus: http://cz.androlib.com/android.application.menion-android-locus-FnAj.aspx Znáš ji? Ušetří ti práci s ruční přípravou mapových podkladů. Cykloatlas je tam taky. Bohužel ale chybějí turistické mapy ze Seznamu.

Martin Hassman řekl(a)...

@editor Neznám, budu muset vyzkoušet. Díky.

Unknown řekl(a)...

mam nainstalovany take locus a nemuzu vynachvalit, hlavne velke plus na offline mapy...

Chang řekl(a)...

Díky za tip.

Ta výdrž baterek dělá Android pro tyto účely skutečně nepoužitelným. Mám G1 a když zapnu GPS, tak je to max. na 2 hodiny. A co jsem slyšel, tak ani Nexus na tom neni líp.

Ale jak už někdo napsal, když chceme mít v kapse telefon s výkonem notebooku, musíme počítat taky s výdrží notebooku :-)

Martin Hassman řekl(a)...

@Chang Android se podobným účelům použít dá. Jsou na o finty, ale o těch až příště. Dnes jen napovím, že mít puštěnou GPS nonstop není na výletech téměř nikdy potřeba 8-)

Martin Hassman řekl(a)...

Přidávám slíbený návod, jak s Androidem vydržet i během dvoudenního výletu - Energie sbalená na cesty.

Menion řekl(a)...

jojo, není nad Locus :)