pátek 9. července 2010

YouTube s rozlišením až 4096 x 3072

Na konferenci VidCon 2010 byla dnes ohlášena podpora YouTube pro videa natočená s rozlišením až 4K, tedy 4096 x 3072, která jsou vhodná pro úhlopříčku 25 stop, tedy 300" či 7,5 metru.  Pro srovnání IMAX používá  dva 2K projektory. Pro zobrazení videa v tomto rozlišení volte v nabídce rozlišení prohlížeče videa Original:Několik videí v rozlišení 4K naleznete v tomto playlistu, ale pozor, přehrání vyžaduje dostatečně rychlou linku ;-).

3 komentáře:

Mi.Chal. řekl(a)...

To mi pripada jako nesmyslna funkce - flash prehravani videi ve vyssi kvalite nezvlada vykonostne a silene vytezuje CPU a druhak youtube vetsinou nezvlada ty data dostatecne rychle dodavat. Ted jsem to zkousel a vic nez 10Mbit to nedalo. Takze by radsi meli zapracovat nejdrive na tomhle problemu.

Janek Wagner řekl(a)...

Jste si jist, že těch 10 Mbps nezpůsobuje něco jiného? Zpracování videa v této kvalitě vytíží i jiné přehrávače než Flashové ;-)

milan řekl(a)...

což o to linka...jedu na pomalé 8Mb O2 ADSL a jede to vpohodě. počítač na linuxu to krásně zvládá, ale zajímalo by mě kdo má doma 4K monitor nebo projektor a i mít ten projektor,tak mi to příjde jako zbytečná funkce..fullHD max stačí