pátek 9. července 2010

Gmail: samostatný podpis pro každou adresu

V Gmailu přibyla možnost vytvořit samostatný podpis pro každou odesílací e-mailovou adresu a zároveň by měl být k dispozici rich-text editor, ten mi ale zatím v žádné instanci nefunguje.A takhle by to mělo podle oficiálního Gmail blogu vypadat:

10 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Hura, na tohle jsem cekal hodne dlouho. Doted jsem podpisy nemohl pouzivat...

MAILA7 řekl(a)...

Mě editor podpisu funguje přesně jako jej ukazují na oficiálním blogu. Paráda.

Tomas Oborny řekl(a)...

Funguje to i pro Google Apps? Kde to prosím případně nastavit. Děkuji

MAILA7 řekl(a)...

Apps toto snad normálně umí, ovšem tyto novinky pravděpodobně musí správce balíčku Apps někde povolit (na uživateli apps to nezáleží). V univerzitní verzi Apps máme veškeré novinky i labs zakázané a nový podpis zde nevidím, jinde ano.

plastique řekl(a)...

Mně to v GMailu i GApps funguje, když při psaní zprávy aktivuji režim Formátovaný text. Pak je v nastavení u podpisu editor rozšířeného textu.

Janek řekl(a)...

Tak to by mě nenapadlo, že nastavení v editoru zpráv ovlivní i nastavení v editoru podpisu ;-(

MAILA7 řekl(a)...

Nevím jak jinde, ale na mém univerzitním apps účtu to nefunguje ať dělám co dělám - takže to je asi opravdu na správci balíčku. Nebo to má verze Apps pro školy zase jinak? Správce nám tam zakázal i labs a veškeré novinky.

Tomas Oborny řekl(a)...

Tak to funguje i na Apps. Původně jsem myslel, že to bude umožňovat více podpisů i k jedné emailové adrese. Toto bych využil, protože například s emailem info@... pracuje i 5 lidí najednou, ale každý se podepisuje pod svým jménem. Je pro tuto variantu nějaká alternativa? A ještě jeden dotaz, pořád má google omezení co do počtu stahovaných POP3 účtů? Děkuji

Janek řekl(a)...

Tomasi, moc vašemu problému nerozumím, i my používáme info@nasedomena.cz jako adresu, ze které to jde na 4 firemní účty jmeno.prijmeni@nasedomena.cz. Každý máme tuto adresu nastavenu jako odesílací v Gmailu na záložce Nastavení - Účty - Posílat e-mail jako: - a k tomu máme každy zvlášť nastaven svůj podpis.

plastique řekl(a)...

Je tady třeba rozlišit (mluvím o Apps):

a) identitu (což je tohle)

b) účet - odesílání a doručování zpráv s jinou adresou - to se dá vyřešit přes Nastavení | Účty | Přidat další účet (odesílání) a/nebo sdružením lidí do skupiny (příjem)