pátek 25. června 2010

Letový provoz (nejen) nad Českou republikou

Pozici letadel s volacími znaky a barevně vyznačenou výškou letu můžete jednoduše sledovat na stránce sledujto.cz, která jako mapový podklad používá Mapy Google.


Zkuste si schválně vybrat jedno letadlo, které se chystá přistát, zvolte satelitní zobrazení mapy a sledujte na kterou ranvej a jak se přesně se trefí :).


Aktualizace:
Webová aplikace pochází ze serveru flightradar24.com, kde mimo jiné jsou k dispozici různé filtry a informace o vybraném letadle a letu v podobě letové výšky, modelu letadla, odkud kam má namířeno, čísla letu, rychlosti a další.

Přišel jsem na to náhodou, když měl server krátký výpadek. Správný zdroj aplikace neunikl ani našim pozorným čtenářům (viz komentáře), za což jim tímto děkuji.
4 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

FlightRadar 24 (http://www.flightradar24.com) navíc zobrazuje informace o letadle, včetně destinace a typu. Má trochu menší ikony letadel, což mi je příjemnější a je tu už nějaký ten rok.

Anonymní řekl(a)...

Ono to taky neni nic jineho nez vlozeny flightradar24 do iframe, viz zdroj stranky.

Karel K. řekl(a)...

Tak na tohle fakt stačí Flightradar24... Ono sledujto se mi ani nenačetlo.
Typický český přístup: sice nemáme na to, abych něco vymysleli, ale ukrást, zkopírovat či využít cizí nápady, to jde Čechům mimořádně dobře.

Unknown řekl(a)...

Přišel jsem na to později, když stránky měly krátký výpadek. Celá aplikace opravdu pochází z serveru http://flightradar24.com/ kde jsou k dispozici přesnější údaje. S vidinou doplnění článku jsem zavítal i sem do komentářů :). Do článku to doplním a děkuji za reakce s pozorným sledováním aplikací.

Ikonky (velikosti) letadej je možné u flightradar24.com změnit - nabízí se 3 velikosti. Nenašel jsem na původních stránkách nastavení frekvence obnovení.

Osobně preferuji http://flightradar24.com/ nad českou mutací (dáli se tomu tak říci) a pro zvolený segment a zoom jsem si vytvořil URL zkratku.