pátek 7. května 2010

Kdo prezentoval na GUGcampu?

Předminulý týden proběhl GUGcamp. A zatím, než se dočkáme videí z prezentací, vám jednotlivé prezentující představíme. Pro fotky ale už teď zamiřte na www.gugcamp.cz.

Tomáš Severýn z Astra Systems prezentace zahájil. Předvedl řešení pro vkládání aktuálních kurzů měn do webových stránek. Grafy jsou generovány pomocí Google Charts API.


Ivan Kutil z VŠE GUG.cz představil svůj projekt Kazzeta. Projekt využívá YouTube API, Last.fm API a Google Search API. Ivanova přednáška zaujala velkou část publika a Ivan dostal cenu za nejlepší prezentaci.

Hned poté nastoupil Martin Malý s projektem Poledníček. Projekt hodnotící polední stravování, který nabízí tipy uživatelům a zpětnou vazbu restauračním zařízením, nás zaujal a prezentace Poledníčku dostala cenu poroty. Prezentaci si můžete pustit sami. Projekt má i svou stránku na Facebooku. Projekt využívá Google Maps a Chart API.


Tomáš Zvěřina z Multimedia Atelier nám představil projekt likvidace šumavského kůrovce pomocí armády sta Androidů výrobní řady G1 (prezentace). Jeho prezentace měla podobu kramářské písně, o které sám píše, že musela vyhrát, což se také potvrdilo. Tomáš jednohlasně vyhrál hlavní cenu. Gratulujeme.


Antonín Hildebrand prezentoval své vývojářské nástroje FireLogger a FirePython. Prezentace se nejvíc líbila Jardu Benglovi z poroty, který ji obzvláště ocenil.


Petr Šimůn z SEGES s.r.o a GTUG.sk představil Interactive Content Management pro tvorbu webových stránek (slajdy). Systém je postavený na Google Web Toolkit.


Josef Šlerka z Ataxa předvedl svou Mechanickou Popelku. Zatímco ostatní prezentace měly jasný cíl, tato byla zahalena tak trochu magií, což souvisí s vlastní povahou projektu. Prezentace dostala cenu publika (slajdy). Projekt používá Google Ajax API.

Martin Adámek představil aplikaci APNdroid. Ta zaujala natolik, že již další den ji měla řada návštěvníků (i porotců) nainstalovanou. Pokud ji snad nainstalovanou nemáte, měli byste to rychle napravit (pokud tedy používáte Android). APNdroid totiž zakáže všem aplikacím v mobilu používat mobilní internetové připojení. To se hodí nejen v případě, kdy jedete do zahraničí a potřebujete mít přenášená data pod kontrolou, ale i v případě, kdy potřebujete prostě šetřit baterku. Použití APNdroida se od offline režimu liší tím, že se stále můžete připojovat pomocí WiFi a také můžete telefonovat. Zakázán je pouze přenos dat pomocí GPRS/EDGE/3D. Doporučuje deset z deseti uživatelů Androida!


Michal Šrajer z Inmitu představil několik projektů, na kterých se podílí, např. Hledače pokladů a Pošli mě dál.

Prezentační blok zakončilo improvizované představení projektu Prima.tv od náhodného příchodícího.

Videa z prezentací, včetně přednášky Jardy Bengla o pohledu do zákulisí a včetně představení CzechAccelerátoru od Aleše Hály, vám přineseme již brzy.

2 komentáře:

Unknown řekl(a)...

Provádí APNDroid totéž, co Quick Settings? To je vynikající program. A umí to i nějaký gadget, zřejmě přímo od HTC (mám Legend).

Martin Hassman řekl(a)...

Vlasto, já zas neznám Quick Settings 8-) Ale dle popisu to vypadá na podobnou funkcionalitu.