čtvrtek 29. dubna 2010

Není nad to mít vše v jednom aneb jak jsem propojil Foursquare a Facebook s Google Kalendářem

Kdo není na Facebooku, jakoby nebyl. A kdo není na Foursquare, ten jakoby nebyl vůbec nikde.

Jenže mít ve Foursquare historii toho, kdy jste kde byli, vedle toho mít na Facebooku seznam akcí, kde být máte a k tomu navíc seznam svých vlastních úkolů v Google Kalendáři, z toho by se jeden zbláznil. Tak proč to nemít na jednom místě?

Jde to! Tedy ještě před pár týdny to nešlo, ale od dubna je import do Google Kalendáře opět funkční a zmíněné služby můžeme propojit. Jdeme na to?

Začněme s Foursquare

Přihlaste se na Foursquare a zobrazte si stránku foursquare.com/feeds Na ní najdete několik feedů (RSS, KML a ICS). Zkopírujte URL adresu posledního z nich (ICS).


Otevřete si Google Kalendář. Vlevo dole pod rámečkem Jiné kalendáře zvolte Přidat a Přidat pomocí adresy URL. Zadejte vaši zkopírovanou URL adresu, počkejte asi půl minuty a máte do kalendáře načteny své checkiny z Foursquare.

V této vrstvě byste měli najít všechny své checkiny za celé období, kdy Foursquare používáte. Navíc vrstva se automaticky aktualizuje. Nové checkiny se vám tak budou v kalendáři objevovat automaticky.

Zmíněná vrstva je pouze pro čtení, nemůžete v ní své checkiny ani mazat ani nijak upravovat. Pokud by vám někdy vadilo, že vám checkiny překrývají vaše vlastní události, není nic snazšího, než tuto vrstvu skrýt a zobrazit si ji, až ji budete opět potřebovat.

Ještě drobnost. Takto vytvořené vrstvě Google Kalendář přidělí poněkud hůře srozumitelné jméno, běžte do nastavení kalendářů a změňte její jméno na něco srozumitelného - třeba na Foursquare.

A vrhněme se na Facebook

Nebude to u něj o nic složitější. Zobrazte si stránku s událostmi Facebooku, tj www.facebook.com/?sk=events. Na ní sjeďte až úplně dolů. Klikněte na odkaz Exportovat události, zobrazí se vám okno s dlouhou URL, tu si zkopírujte.

Zbytek už je stejný. Otevřete Google Kalendář, vložíte do něj vrstvu z vaší URL a přejmenujete ji třeba na Facebook. Vrstva se opět automaticky aktualizuje a je také pouze pro čtení.

Budete tak mít vše na jednom místě. Jen jsem si všiml, že do Facebook vrstvy se načítají pouze události, které teprve budou. Skončené události v ní nenajdete. Čert ví proč.

Já mám kalendář synchronizovaný i s mým Nexusem. V něm si můžete selektivně vybrat, které vrstvy chcete na mobilu prohlížet. Taková vrstva Facebook mě třeba zajímá i na mobilu, ale Foursquare vrstvu jsem si na mobilu skryl.

A bacha na soukromí

Výše uvedené URL s kalendáři nikomu nedávejte. Ani Foursquare ani Facebook pro přístup k nim nevyžadují žádná hesla. Pokud byste adresy někomu řekli, bude mít přístup k vaší Foursquare historii i k vašemu kalendáři na Facebooku, proto pozor!

A to je vše. Podobně si do Google Kalendáře můžete přidat i řadu dalších služeb, pokud ICS export podporují. Pokud máte se synchronizací s dalšími aplikacemi zkušenosti, dejte nám vědět třeba v komentářích.

7 komentářů:

Jan Tichý řekl(a)...

A co teprve když se k tomu propojí i Twitter pomocí http://twistory.net/

Martin Hassman řekl(a)...

Honzo, no nevím, kdybych tam měl vidět opravdu VŠECHNY své tweety, to by to taky Kalendář nemusel uchladit. Jó, kdyby to šlo třeba jen na hashtag #cal, pak by to mi fakt dávalo smysl.

MFR řekl(a)...

Ja si davam do oddeleneho kalendare i telefonni hovory z Androida. Kdyz zpetne resim, co sem asi ten den delal, tak je to sikovne videt ze telefonoval :)

Martin Hassman řekl(a)...

Michale, to by mě docela zajímalo, jak se to přidává?

Přemysl Brýl řekl(a)...

Já používám ještě Last.fm, abych nezapomněl, kdo kdy kde hraje.
Na stránce http://www.last.fm/user/"vas_username"/events je i odkaz přímo pro Google Cal.

Jarda řekl(a)...

Take by me zajimaly ty hovory v kalendari. Prozradis MFR jak na to?

MFR řekl(a)...

Hovory do kalendare pomoci aplikace na telefonu. Vím o dvou.

PhoneLog - placena a nefunguje mi na Desire
http://www.androlib.com/android.application.com-discoversites-phonelog-pinw.aspx

A pak
Call Log Calendar
http://www.androlib.com/android.application.jp-joao-android-calllogcalendarfree-nxFw.aspx

Je i placena, free verze ukladani jen nedela automaticky.

Osobne pouzivam tu druhou a jednou za cas to spustim rucne. Snad bude i nejaka jina.