úterý 27. dubna 2010

Kdo prezentuje na GUGcampu, II.

30.4. pořádáme na ČZU GUGcamp, neformální setkání vývojářů s Google technologiemi, na které budete mít možnost ukázat, co děláte, a případně i vyhrát v hlasování zajímavé poroty a publika mobil... Součástí GUGcampu ovšem budou i různé taškařice, včetně launche IT.folku.

Dnes pokračujeme s představováním dalších dvou projektů, které jsou přihlášeny k prezentaci.

Michal Šrajer ze společnosti Inmite by nám rád představil projekt Hledači podkladů, což je znalostní kvíz, ve kterém musíte správně zodpovědět co nejvíce otázek. Otázky se skrývají pod čverečky, které jsou rozmístěny na hracím poli o velikosti 5x5. Hráč má na výběr z několika kategorií otázek (např. kultura, sport, zajímavá místa...), které jsou tvořeny jednotlivými sloupci. Otázky jsou bodově ohodnocené v závislosti na obtížnosti. Hra vás přímo vybízí, abyste při hledání odpovědí využili některou z Google služeb, především Hledání, Mapy nebo YouTube.
Tomáš Severýn ze společnosti Astra Systems se nám pak chystá předvést, jak lze jednoduše generovat grafy přímo do webových stránek pomocí Google API. K dispozici bude statická i dynamická verze.

Žádné komentáře: