středa 14. dubna 2010

Kdo prezentuje na GUGcampu, I.

30.4. pořádáme na ČZU GUGcamp, neformální setkání vývojářů s Google technologiemi, na které budete mít možnost ukázat, co děláte, a případně i vyhrát v hlasování zajímavé poroty a publika mobil... Součástí GUGcampu ovšem budou i různé taškařice, včetně launche IT.folku, jenž je tvořen crowdsourcem, a proto se můžete už teď přidat i vy:)

Před akcí bychom vám chtěli představit pár projektů, které se zatím předběžně přihlásily k prezentaci na GUGcampu (přihlašte se k prezentaci také, začíná se nám to plnit!)

Můžeme tedy zmínit například Martina Malého, který by rád předvedl webový projekt www.polednicek.cz, databázi poledních meníček restaurací. Tento slibně vypadající projekt využívá technologie Google Maps, Chart API, Analytics API a další. Buď pomocí vyhledávání nebo přímo na mapě si najdete vaši oblíbenou hospůdku a pak už si jen prohlédnete, jaká menu nabízí a to až na týden dopředu. Po registraci se vám navíc zpřístupní další zajímavé funkce.Neméně zajímavá bude jistě i ukázka Ivana Kutila, který se nám hodlá pochlubit se svým projektem KAZZETA, což je gadget do Vodafone Parku. Jedná se o mashup, využívající YouTube API, Last.fm API a Google Search API. Tato miniaplikace umožní poslouchat hudbu na internetu zdarma. S její pomocí můžete vyhledat svoji oblíbenou kapelu a žebříček jejich nejznámějších písniček, zjistíte, co právě hraje vaše oblíbené internetové rádio, poslechnete si hudbu na Last.fm, vytvoříte z přehrávaných písniček vlastní playlist atd.

Žádné komentáře: