úterý 13. dubna 2010

Jaká byla rozšíření v Top Chrome Extensions

Soutěž Top Chrome Extensions již má své vítěze. Jako jeden z členů poroty vám představím vítězná rozšíření.

ExtBrain Tomáši Novotnému vyhrálo hlavní cenu soutěže (cestu na Google I/O). Rozšíření umožňuje vyhledávat podobné stránky k právě zobrazené webové stránce pomocí dotazování služby Delicious.com. Gratulujeme!


Play.cz Honzy Knotka umožňuje přehrávání rádií. Přiznávám, že tohle rozšíření bylo mým favoritem. Jedná se o pěknou ukázku toho, jak lze pomocí rozšíření integrovat zajímavou službu (v tomto případě Play.cz) do prohlížeče.


PosMeter vytvořil Tomáš Penc a slouží ke snadnému zobrazení pořadí stránky na zadaná klíčová slova ve vyhledávačích.


Rozšíření Najdi na mapě
vytvořil Matěj Konečný. Zobrazuje označenou adresu ze stránky na mapě.
ProgramČT
vytvořil Radek Ježdík. Zobrazuje přehled programů České televize, umožňuje včasné upozornění uživatele na začátek oblíbených pořadů, zobrazuje detaily pořadů, případně odkazuje na jejich online verzi. Rozšíření pracujících s programem České televize jsme dostali několik, ale toto rozšíření se nám líbilo nejvíc.


Slovak Text-to-Speech Petra Meliše integruje do prohlížeče slovenský projekt pro převod slovenského textu na mluvenou řeč a umožňuje tak snadné předčítání textu webových stránek.


Do It Later - Alligator vytvořil Andrej Pančík. Jedná se o jednoduché zapisování úkolů pro pozdější vykonání.


Další rozšíření se věnovala SEO, programům České televize, textům v japonštině, hromadnému stahování souborů, sledování RSS nebo integraci Last.FM. Všem výhercům ještě jednou gratulujeme a těm, kdo nevyhráli, přejeme víc štěstí příště. Doufáme, že si každý účastník ze soutěže něco odnesl, když ne zrovna cenu, tak alespoň nové zkušenosti, které se mu ve vývojářské praxi můžou hodit.

1 komentář:

Milan Pekař řekl(a)...

Rozšíření Play.cz je dobré...