sobota 10. dubna 2010

Vítězové soutěže Top Chrome Extensions

Jak jsme slíbili, přinášíme vám dnes vyhlášení naší soutěže Top Chrome Extensions, která probíhala po uplynulé 2 měsíce a provázely ji přednášky a hackathon. Nyní vám přinášíme vyhlášení v "raw data" formě, tzn. pouze informaci, kdo co vyhrál, ale Martin Hassman připravuje povídání k zaslaným pracem jako takovým a samozřejmě vám nejlepší z nich i zpřístupníme, tento další článek zde naleznete počátkem příštího týdne.

ÚVODEM

Na rozjezd trocha úvodního povídání:

Obdrželi jsme cca 20 extenzí, což není mnoho, ale pochopili jsme, že to je srovnatelné číslo s jinými soutěžemi a porotci se i tak zapotili. Těm mnohokrát děkujeme za pečlivou práci, kterou si dali, konkrétně tedy to byli:


Jak porotci hodnotili:

- na škále 1 až 10 (nejlepší) ohodnotili každou extenzi v těchto ohledech: Nápad, Realizace, Uživatelská vstřícnost/rozhraní
- každý porotce mohl dát tzv. "srdcovou kartu" jedné extenzi, kterou bychom využili v případě blízké shody mezi dvěma extenzemi. Ta sice nastala, ale extenze, kterých se to týkalo, dostaly stejný počet "srdcových karet", takže nám to v důsledku nepomohlo a výsledek je proto tak těsný, jaký je :)
- zdrojový kód jsme hodnotili namátkově, pokud nás někde něco odradilo nebo naopak nadchlo, sloužilo by to jako bod dolů či nahoru v případě blízké shody několika extenzí (tato situace nenastala)
- pokud se porotci nepodařilo danou extenzi zprovoznit, dal jí 0 bodů. Pokud se to stalo 2 a méně porotcům, tuto nulu jsme do celkového průměru hodnocení nepočítali (tyto případy nastaly), pokud 3 a více porotci z 8mi nebyli schopni extenzi rozchodit, tyto nuly jsme započítali, tzn. zhoršili výsledný průměr (tyto případy také bohužel nastaly).
- z těchto bodů od porotců pro každou extenzi jsme vyrobili průměr, který byl pak pro nás i směrodatnou hodnotou pro určení pořadí... které se už blíží!

POŘADÍ, VÍTĚZOVÉ A CENY

Absolutní vítězství:

1. p. Novotný: 7.88 bodů
Získává cestu na Google I/O do USA v květnu, vč. letenky, ubytování a vstupného na konferenci od Google! (...závidí celý GUG)

2. p. Knotek: 7.46 bodů
Získává od Vývojář.cz možnost 1 měsíční propagace na vývojář.cz, nebo vedení studentské či diplomové práce

3. p. Penc: 7.33 bodů
Získává knihu od Computer Press


Vítězství studentské kategorie:

p. Knotek: 7.46b
Získává od Samsung ČR mobilní telefon s OS Android, konkrétní typ upřesní Samsung.


Vítězství kategorie ostatní:

p. Novotný: 7.88b - vyhrál již hlavní cenu, proto první cena přechází na druhého v pořadí (pokud p. Novotný neprojeví zájem spíše o mobil, než cestu do USA)

p. Penc: 7.33b
Získává od Samsung ČR mobilní telefon s OS Android, konkrétní typ upřesní Samsung.


Vítězové ve volitelných tématech:

CESTOVÁNÍ: p. Konečný
Získává zatím neurčenou cenu od OnTheRoad.to, čekáme na upřesnění od Michala Bláhy (... jak ale všichni ví, Michal má doma už pár dní iPad.. že by skrytý důvod jeho pořízení byla naše soutěž? ;))

TELEVIZNÍ PROGRAM: p. Ježdík
Získává sadu geekovských cen od České Televize: kompletní DVD "Návštěvníci", tričko s Mufem (závidíme) a placatici (na alkohol, žádná elektronika!)

SLOVENSKÝ WEB: p. Meliš
Získává knihu Professional Android 2 Application Development od GTUG.sk

SOCIÁLNÍ WEB: p. Novotný
Získává možnost 1měsíční propagace na serveru TyInternety.cz

MÉDIA: p. Knotek
Získává od Živě.cz poukázku do knižního e-shopu cpress ve výši 1000 Kč

VZDĚLÁVÁNÍ: p. Pancik
Získává zatím od J4W a České školy poukázku do knižního e-shopu cpress ve výši 1000 Kč

JAK SI VYZVEDNOUT CENY?

Vítězové prosím pošlete do 15ti dnů od 10.4. (pak by cena propadla) na adresu dan@gug.cz svoji poštovní adresu společně s určením vaší ceny a zařídíme zbytek. Pokud vám do 2 dnů neodpovím, berte to tak, že se mail někde ztratil a zkuste poslat znova. S vítězem hlavní ceny budeme komunikovat napřímo ohledně zařízení cesty do USA.

.... Já ale mobil chci, chci, chci! A na konferenci taky!

My vám to říkali předem.....: šance vyhrát byla poměrně vysoká vzhledem k počtu účastníků ;). Pokud jste vyhráli, gratulujeme. Pokud vám cena utekla, máte ještě možnost to zkusit na GUGcamp.cz , což je i příležitost potkat se kolem Googlích technologií... více na našem webu. Na GUGcampu bychom i velice rádi ukázali vítězné extenze a uvítáme, pokud se vítězové na tuto akci zaregistrují a přijdou se vám/nám také ukázat.

Každopádně díky všem za pozornost, kterou jste rozšířením Chromu coby horké novince věnovali nejen při soutěži, ale i při našich probíhajících dalších aktivitách, a budeme se těšit zase někdy při nějaké podobné vývojářské taškařici na další zajímavé práce.

Za GUG.se prozatím se soutěží loučí Dan Franc, ale počkejte si ještě na článek od Martina Hassmana věnovaný již konkrétním extenzím.


3 komentáře:

Petr řekl(a)...

To jsem blázen, nezměnila se ta stránka během dne? Dočkáme se seznamu přilhášených extenzí nebo aspoň seznamu vítězných extenzí?

Dan Franc řekl(a)...

Dočkáte - jak píšu, bude to samostatný článek, který tvoří Martin Hassman a vyjde začátkem týdne.

Martin Hassman řekl(a)...

Představení vítězných rozšíření http://clanky.gug.cz/2010/04/jaka-byla-rozsireni-v-top-chrome.html.