pondělí 7. prosince 2009

Nová testovací vlna GUG.cz


Na základě výsledků ankety (viz níže) v první testovací GUG.cz vlně, zakládáme novou svižnější vlnu pro Vaše libovolné testování. V této bychom se chtěli pokusit, i přes veškeré testy, zachovat její "zdravost", což si vyžaduje předem domluvené podmínky chování. Nebojte, i v nové vlně je je povoleno téměř vše s výjimkou spamu, nadávek a dalších neřestí (podrobnosti v nové vlně)

Výsledek hlasování v anketě: Je už pro Vás zobrazení této vlny nepříznivé? na Google Wave vlně GUG.cz.
  • Ano: 34 hlasů
  • Ne: 7 hlasů
  • Možná:  3 hlasy

Zda je Google Wave stále žádaný a má své pravidelné návštěvníky, jsem zjišťoval prostřednictvím svého Twitter účtu, příspěvkem na zdi u Facebooku, v našem GUG.cz fóru a ve vybraných českých vlnách s odkazem na anketu, jejíž výsledek je na obrázku níže. Velký zájem o GW ukazují i prosby a soutěže o pozvánky nebo nabídky od různých IT webů, které jsou většinou během pár minut po zveřejnění vyčerpány.Bohužel se moc hlasů nesešlo, ale i tak jsou to zajímavé výsledky. Tímto mockrát děkuji všem hlasujícím, kteří se zapojili do průběžné ankety a pomohli tak zajistit zajímavou statistiku. Jak si totiž můžete všimnout, i přes veškeré neduhy a pomalost celé aplikace je Google Wave často využívám a pravidelně sledován díky vlnám diskusním, herním, testovacím či nějak užitečným.
Jak je vidět, nebál se hlasovat i jeden člověk, který nemá pozvánku do Google Wave. Tímto mu, pokud bude mít zájem, nabízím pozvánku do Google Wave.

Pár drobných rad pro začátečníky: 
  • čtení novinek ve vlně: pomocí stisku mezerníku
  • dokončení psaného příspěvku: shift + enter
  • vyhledání českých veřejných vln: "with:public lang:cs" (bez uvozovek)
  • vytvoření veřejné vlny: přidáním bota Public@a.gwave.com
(doporučuji českou FAQ vlnu nebo anglickou s výpisem klávesových zkratek)

Žádné komentáře: