sobota 8. srpna 2009

Oficiální Chrome Themes

Prohlížeč Chrome od společnosti Google již nějakou dobu nabízel v nastavení tlačítko na podporu schémat (dev kanál), ale teprve nedávno byla oficiální nabídka schémat zprovozněna. Nyní je k dispozici 28 Chrome themes přímo od Googlu + základní schéma. Je možné, že později budou přibývat schémata uživatelů.


Tato funkce by měla fungovat ve verzích: Google Chrome 3 BETA a Google Chrome 3 Developer respektive v nové verzi Chromium.

Jednotlivá schémata se stahují jako soubory s příponou *.CRX, které prohlížeč ihned po stažení načte a schéma aplikuje bez nutnosti restartu prohlížeče. Přehled instalovaných schémat a jejich možné odstranění je dostupné pouze po zadání "chrome://extensions/" do adresního řádku.

Osobně jsem po vyzkoušení většiny schémat přešel zpět k základnímu schématu.


Ve skutečnosti bylo možné již dříve aplikovat (tedy neoficiálně) schéma prohlížeče - a to přepsáním knihovny příslušným souborem. Tento postup se ovšem setkával s nedostatky typu: Nutný restart prohlížeče, skutečnost aplikovat schéma dle aktuální verze (v jiné nefungoval), po aktualizaci přestal obyčejně fungovat, horší výběr (nepřehlednost, některé prvky špatně čitelné, někdy nefunkčnost, ...), ....

Žádné komentáře: