pondělí 24. srpna 2009

Co se dělo u Googlu ... od 10. do 23. srpna 2009

Nové sociální gadgety si můžete prohlédnout a vložit do svého rozhraní iGoogle. Jsou mezi nimi i hry scrabble či šachy:Úvodní produktová stránka Google Apps prodělala redesign.

U otevřené zprávy v online RSS čtečce Google Reader je v dolním liště nově odkazů volba Send To, která umožňuje po odpovídajícím nastavení odeslat zprávu do služeb Blogger, Delicious, Digg, Facebook, MySpace, Reddit, StumbleUpon, Twitter nebo i dalších.

V editoru prezentací v Dokumentech Google nyní přibyla funkce snap to grid a zaregistroval jsem i možnost centrování obrázků horizontálně i vertikálně.

Do iGoogle si nyní můžete vložit nový gadget pro připojení k Facebooku.

Před několika měsíci získal Google licenci protokolu Microsoft Exchange Active Sync a uživatelům chytrých mobilů nabídl bezplatnou synchronizaci Kalendáře a Gmailu s MS Exchange. K dispozici je pro uživatele Google Apps Premier nebo školní verze Education i řešení pro desktop a synchronizaci s MS Office Outlook.

Objevila se zajímavá integrace kontaktů z Dokumentů Google se seznamy ze Skupin Google: můžete nasdílet dokument s e-mailovou adresou Skupiny Google a přístup k dokumentu je poté plně v režii členství ve Skupině.

Letošní tentokrát celoevropský Google Developer Day 2009 bude v pražském Kongresovém paláci v pátek 6. listopadu 2009.

Na adrese mapy.google.cz/cesketipy spustila česká pobočka Google ve spolupráci s partnery rozcestník českých mappletů, kde najdete užitečné i zajímavé informace.

Žádné komentáře: