pondělí 13. července 2009

Co se dělo u Googlu ... v týdnu od 6. do 12. července 2009

Po devíti měsících od uvedení prohlížeče Google Chrome, který nyní používá 30 milionů uživatelů, byl nyní ohlášen další operační systém z dílen Google: Google Chrome OS. Je vyvíjen především pro netbooky a měl by pracovat na procesorech x86 i ARM. Google kód Google Chrome OS uvolní ještě letos jako open source a dodávky od OEM výrobců by mohly začít již v příštím roce. Koncept Google Chrome OS je velmi jednoduchý, nad linuxovým kernelem běží jednoduchý "okénkový" systém a Chrome.

Pomocí nového gadgetu pro nalezení trasy v Mapách Google můžete navigovat zákazníky:Gmail, Kalendář Google, Dokumenty Google už nejsou Beta. Takhle vypadal screenshot s BETA před pár dny:A takto vypadá dnes bez BETA:V Google Labs se objevila zajímavá podpora turistů na bázi Map Google s názvem Google City Tours, zatím pro San Francisco, New York, London a Dublin.

Ve službě Překladač Google přibyla nově volba Nahrajte dokument, kde je možné nahrát dokument ve formátu DOC, PPT nebo PDF z lokálního disku nebo z webové adresy.

Vyhledávání obrázků Google nyní umožňuje v nastavení Rozšířené hledání obrázků volit filtrování i podle typy licence, tedy zda je obrázek možné opětovně použít, modifikovat, případně zda i ke komerčnímu použití.

Žádné komentáře: