pondělí 1. června 2009

Co se dělo u Googlu ... v týdnu od 25. do 31. května 2009

Ve čtvrtek bylo komunitní centrum nápovědy YouTube převedeno z platformy Skupiny Google na novou platformu, která je jednodušší pro nalezení nápovědy a pomoci.

Do Google Friend Connect byla nyní přidána jedna z nejrychleji rostoucích evropských sociálních sítí Netlog, která má kolem 45 milionů uživatelů. Pomocí Netlogu se budete moci přihlásit do služby Friend Connect stejně jako pomocí Google účtu, Yahoo, AIM a OpenID a sdílet své aktivity se svými existujícími kontakty.

Na Google I/O byl představen nový produkt, nová platforma a nový protokol Wave. Zatím byl dán k dispozici vývojářům, pro veřejnost bude uvolněn ještě v tomto roce. Wave kombinuje řadu dosavadních služeb a zjednodušuje jejich použití:Možnost přizpůsobení a automatizace práce v Dokumentech Google je zatím jen omezeným testem v Tabulkách Google v Google Apps, ale ukazuje blízkou budoucnost online kanceláře Google:Android Developer Challenge 2 je další soutěž pro vývojáře aplikací pro platformu Android. Dvacet nejlépe hodnocených aplikací z každé z deseti kategorií postoupí do druhého kola, kde v každé kategori tři nejlepší aplikace získají tvůrcům 100, 50 a 25 tisíc dolarů. Mimo to tři absolutní vítězové bez ohledu na kategorii získají dalších 150, 50 a 25 tisíc dolarů.

Vývojářská konference Google I/O 2009 byla zahájena ve středu v 18,15 SELČ, díky nabídce Google ČR jsme mohli sledovat úvodní keynote sledovat v přímém přenosu, podívejte se na kompletní záznam keynote:Google dnes na vývojářské konferenci Google I/O představil Google Web Elements, nástroj na jednoduché generování HTML kódu pro vložení klíčových aplikací Google do webových stránek.

V Mapách Google můžete využít editoru Moje mapy a vytvořit v něm i soubor formátu KML, který můžete zobrazit i v Google Earth.

Žádné komentáře: