pátek 22. května 2009

Sdílejte kolekci zdrojů v Google Readeru

Google Reader vždy nabízí sdílení kolekcí zdrojů. Stačí přidat zdroje, které chcete sdílet do složky a tu v nastavení udělat veřejnou. Další lidé potom mohou odebírat Vaši veřejnou stránku v jakékoliv čtečce nebo si mohou stáhnout OPML soubor a importovat si ji ve čtečce. Problém je v tom, že zdroj není zrovna snadné najít, OPML soubor dostanete pouze pokud víte, jak získat adresu a sdílenou složku si musíte nechat, i když ji už nepotřebujete, protože by jinak odběratelé ztratili zdroj.
Bundles (balíky) je více transparentní cesta, jak vytvořit kolekci zdrojů: najdete je, když kliknete na "Prohlížet obsah" na sidebaru. Google Reader již nabízí 447 anglických tématických "balíků" a 14 českých. Jedním klikem se můžete přihlásit k odběru až deseti zdrojů.
Nyní můžete vytvářet své balíky (zatím pouze v anglicky) kliknutím na Create bundle: zadejte název, popisek a přetáhněte 5-10 zdrojů.


Po vytvoření vygeneruje Google Reader stránku podobnou sdíleným stránkám. Můžete se přihlásit k odběru kliknutím na tlačítko "Přihlásit odběr" nebo si stáhnout soubor OPML a importovat jej do čtečky. Jméno balíku se stane složkou a všechny zdroje budou do této složky přidány.


Jako příklad se můžete podívat na balíček českých blogů o Googlu nebo anglických blogů.

Žádné komentáře: