pondělí 11. května 2009

Co se dělo u Googlu ... v týdnu od 4. května do 10. května 2009

Logo Google s kytičkou se stránkou www.google.com/moms01 připomněly uživatelům Den matek 2009:Pražský maraton (Volkswagen Maraton Praha) patří k největším sportovním událostem v České republice: očekává se několik tisíc běžců z celého světa, kteří za doprovodu 30 (!) kapel rozmístěných podél trasy uběhnou tradičních 42,195 kilometrů. Google se společností Inmite připravil mashup live-map.praguemarathon.com.

Nová verze operačního systému pro mobilní zařízení Google Android 1.5 přináší řadu novinek, jako například přímý upload videí na YouTube.

V Google Apps si nově můžete přidat samostatnou službu Kontakty Google. Ta je k dispozici i pro běžné účty na adrese http://www.google.com/contacts a pro Apps na adrese o trochu delší http://www.google.com/contacts/a/domena.cz.

Ohlášené snímání pražských panorámat pro Google Street View je realitou, speciální auto Google bylo už vyfotografováno i nafilmováno v pražských ulicích a objevilo se i v hlavním zpravodajství televize Nova. Služba sama by měla být spuštěna jako vánoční dárek...

Žádné komentáře: