pondělí 4. května 2009

Co se dělo u Googlu ... v týdnu od 27. dubna do 3. května 2009

Videa v HD kvalitě jsou na YouTube na samostatné záložce:Není to tak dávno, co jsme při změně vzhledu Gmail kritizovali absenci tlačítka pro vyhledávání na webu. Přímé vyhledávání bylo do rozhraní Gmail vráceno a nyní je v Gmail Labs nová varianta, která umožňuje rychlé kopírování výsledků vyhledávání do těla e-mailu. To se může hodit!

Formuláře v Dokumentech Google se dočkaly možnosti změny vzhledu, k dispozici je nyní vedle dosavadního vzhledu dalších 70 šablon.

Nová nabídka smajlíků přibyla v Gmail Labs:DoubleClick Studio je nový nástroj Google na tvorbu rich media reklamy.Google spolupracuje s několika významnými knihovnami na službě Library Project, aby jejich sbírky mohl zařadit do služby Vyhledávání knih Google. Podobně jako v případě lístkového katalogu si v něm uživatelé mohou zobrazit údaje o knize a v mnoha případech i několik fragmentů, které zasadí vyhledávaný výraz do kontextu. Google Public Policy Blog přinesl nyní článek Google Book Search settlement will expand access s informací, že uživatelé v USA budou mít k dispozici 20 % nascanovaných knih, celé knihy pak budou k dispozici na terminálech ve veřejných knihovnách a pro uživatele z univerzit.

Bílý dům na svém kanálu na YouTube nabízí pravidelně záznamy tiskových konferencí a brífingů, poslední tisková konference při příležitosti sto dní ve funkci byla k dispozici již v přímém přenosu.

Drobné vylepšení se objevilo v nabídce práce s listem v tabulce v Dokumentech Google: nyní je možné pro každý list zvolit v nabídce volbu Chránit list a nastavit pro něj pravidla pro oprávnění jeho úprav.

Google Code Blog přinesl informaci o nových možnostech tvorby grafů s pomocí Visualization API, podívejte se na řadu ukázek.

Žádné komentáře: