pondělí 18. května 2009

Co se dělo u Googlu ... v týdnu od 11. do 17. května 2009

V americké verzi Zpráv Google/Google News se ve výsledcích objevily ikonky YouTube, po poklepání se přímo na stránce spustí vybrané video:Anglická úvodní stránka Google Blog Search se změnila a nabízí místo jednoduchého formuláře k zadání klíčových slov nově Top Stories a členění blogů do jedenácti kategorií.

V sobotu bylo vyhlášeno zadání soutěže The YouTube Cannes Young Lions 48 Hours Ad Contest.

V anglické verzi vyhledávače Google přibyla vlevo nahoře volba Show options... Pokud ji vybereme, zobrazí se nám výsledky ve stylu Zpráv Google s možností dalších voleb, mezi kterými je určitě nejužitečnější výběr dle časových hledisek (aktuální, posledních 24 hodin, poslední týden...). Speciální volby pak jsou Wonder Wheel a časová osa.

Gmail u nově otevřených účtů nabízí lepší podporu importu pošty a kontaktů z dosavadních účtů uživatele u konkurence Yahoo!, Hotmail, AOL a dalších. U stávajících účtů Gmail bude toto rozšíření nabízeno postupně, u účtů Apps zatím také není.

Kontakty Google nabízejí nově v zadávacím formuláři nové položky: web (více vstupů), narozeniny, datum (výročí), související osobu (například manželka či bratr/sestra) a i vlastní položky.

Kapesní planetárium si nyní můžete spustit na mobilních telefonech se systémem Android:

Žádné komentáře: