čtvrtek 7. května 2009

Auta Googlu fotí Prahu pro Street View

V dubnu bylo oznámeno, že bude naše hlavní město nasnímáno pro službu Google Stret View. Již od pondělí projíždějí Prahou nejméně dvě černé astry Googlu, které pořizují pomocí panoramatických kamer virtuální obraz ulic Prahy. Praha se tak zařadí mezi přibližně stovku oblastí světa, které jsou touto technologií nasnímána.
Praha by měla být snímána dva až tři měsíce. Doba snímání města závisí především na počasí a provozu. Publikování ve službě Google maps by se měla naše metropole dočkat až někdy kolem vánoc, protože se nutné na snímcích rozmazat SPZky automobilů, obličeje kolemjdoucích a popř. odstranění nevhodných fotografií, které se na Street View občas objeví.

Kamery Googlu možná ale nezachytí nejzajímavější místa Prahy, jako Karlův most, Pražský hrad nebo Karlova ulice, protože se tyto lokality nacházejí v pěších zónách. Janka Zichová, mluvčí českého Googlu, řekla pro lidové noviny, že "Základem našeho snímání je vstup pouze na veřejné protsranství, aby se ochránilo soukromí osob. Na mapu se dostane jen to, co lze vidět z projíždky autem." Iniciativu nevyvinuli ani jednotlivé úřady pražských obvodů, ale pokud by měl Google zájem a zažádal o vjezd do pěších zón, například Praha 1 by se jim snažila vyjít, co nejvíce vstříc, jak uvedl její mluvčí Alexander Koráb. Určitě by turisticky nejatraktivnější místa Prahy na Google Street View byla dobrá reklama.

Podívejte se na další fotografie Google aut v Praze zde.
(Foto: Martin Škarecký; Zdroj: Lidovky.cz)

Žádné komentáře: