čtvrtek 14. května 2009

Android má svou konferenci

Už za pár dní bude v konferenčním sále Podnikatelského inkubátoru (Lisabonská 4, Praha 9) minikonference o mobilní platformě Android. Přijďte se také na Androida v telefonu T-Mobile G1 podívat a dozvědět se něco o jeho používání v byznys prostředí.

Operační systém pro chytré telefony Android už před nějakým časem vyvinula Open Handset Alliance (jejíž členem i Google). Mnoho odborníků vidí právě v tomto systému velkou budoucnost mobilní komunikace. Navíc, uživatelům služeb Google tyto telefony přinášejí nejednu výhodu. Telefon s Androidem je totiž neustále připojen k internetu, pořád ví, kde je, automaticky se například synchronizuje s emailem a kalendářem Google účtu. Hlavní devizou je však otevřenost systému, neboť se pro něj dá naprogramovat doslova cokoli, proto se můžeme jistě těšit na spoustu užitečných aplikací.

Prvním telefonem v České republice s tímto systémem je T-Mobile G1. Těsně před startovní čárou ale už nedočkavě čekají jeho následovníci. Ve Španělsku a Velké Británii už byl představen HTC Magic a do konce roku přibudou ještě minimálně dva přístroje od společností Samsung a Sony Ericsson, které budou Android využívat. Samozřejmostí u těchto telefonů bude např. dotyková obrazovka, WiFi, 3G, GPS, ale také kompas anebo gyroskop.

Pro všechny zájemce o tento revoluční systém pořádá firma
Inmite s.r.o. a Technologické centrum Akademie věd ČR konferenci s názvem “Mobilní telefon G1 jako elektronická kancelář”, kde se můžete dozvědět více i o business aspektech platformy Android. Více informací a program konference naleznete na blogu společnosti Inmite.

Konference se koná 20. května 2009 od 9 hod v konferenčním sále Podnikatelského inkubátoru, Lisabonská 4, Praha 9 - Vysočany.

A to nejlepší na konec: účast na konferenci je
zdarma. Je pouze nutné se včas registrovat na stránce http://geform.tc.cz/android/

Žádné komentáře: