čtvrtek 9. dubna 2009

Google a porušování soukromí

Internet přináší mnoho informací pro jeho uživatele, ale propojováním všedního života s internetem dochází ke sběru informací o soukromí jednotlivých uživatelů. Roste tak obava ze zneužití osobních informací třetí stranou. V Událostech a komentářích (7. 4. 2009) vystoupil jako host hlavní právní zástupce společnosti Google pro ochranu osobních dat Peter Fleischer. Zdůraznil, že je nutné nezaměňovat Google za internet, jako by to bylo jedno a totéž. Uvedl, že jeho společnost dbá na ochranu osobních informací s vysokou prioritou.

Pravděpodobně nemáte nainstalovaný zásuvný modul internetového prohlížeče pro přehrávání videa.


Více informací naleznete na stránce v nápovědě iVysílání(Zdroj: Česká Televize)

Poslední dobou je hodně diskutovaným tématem produkt společnosti Google, Google Street View, který umožňuje virtuální prohlídku města pomocí panoramatických fotografií. V minulosti byly smazány fotky zvracejícího člověka nebo muže vycházející ze sexshopu. Fleischer uvedl, že dnes má Google technologie, které umožní rozmazat obličeje a poznávací značky aut a tím zamezit narušování soukromí.

Google také shromažďuje informace o navštívených stránkám jednotlivých uživatelů. Fleischer uvedl, že Google první společnost, která omezila dobu, po kterou jsou tyto informace ukládány. Uživatel má navíc možnost prohlédnout si svá data, pokud bude chtít vědět, co dělal na internetu.
(Zdroj: ČT24.cz)

Žádné komentáře: