pondělí 20. dubna 2009

Co se dělo u Googlu ... v týdnu od 13. do 19. dubna 2009

Na stránce Google Friend Connect si můžeme nyní vygenegrovat gadget pro události. Podívejte se na návodné video a na náš zkušební gadget vpravo zcela dole na stránce našeho blogu.Na stránce správy stránek v Google Page Creator přibyl zvýrazněný odkaz Your pages will be moved to Google Sites soon. [Learn more] s odkazem na stránku s dalšími informacemi: konec této služby se blíží!

YouTube nyní "tajně" umožňuje test nové grafiky uživatelského kanálu, která by se měla objevit v plném nasazení za pár týdnů. Nadále si můžete upravovat barevný styl a písmo kanálu.

K dispozici mají nyní uživatelé YouTube jednoduchý editor pro přidání titulků na videa YouTube s názvem CaptionTube, který běží na Google App Engine.

Díky interface Google AdWords můžete spustit pomocí Google TV Ads televizní reklamní kampaň v několika minutách. Pokud nemáte reklamní klip, můžete použít Ad Creation Marketplace.

V Mapách Google přibyla k fotografiím a videím další vrstva se záběry z webových kamer z Webcams.Travel, vyberte si některou například v New Yorku:Při příležitosti blížícího se Dne země 22. dubna byl spuštěn speciální kanál YouTube Live Green pro podporu ekologického stylu života.

Gmail je opět obohacen o další drobné rozšíření: v Google Labs přibyla možnost Navrhnout další příjemce. Rozšíření má zabránit situacím, kdy u hromadných e-mailů zapomenete na nějaké příjemce, nebo v situaci, kdy se neumíte rozhodnout, komu e-mail poslat.

Překladač Google se stal oblíbeným zdrojem pro integraci do dalších služeb Google. Nyní se objevila možnost překladu jednotlivých zpráv nebo všech zpráv ve vláknu ve Skupinách Google.

Žádné komentáře: