pondělí 16. března 2009

Co se dělo u Googlu ... v týdnu od 9. do 15. března 2009

Gooogle otevřel pod licencí Apache 2.0 mikrobloggovací platformu JaikuEngine, která běží na AppEngine. JaikuEngine si můžete vyzkoušet na Jaiku.com.

Logo Google v sobotu připomínalo výročí narození italského astronoma Giovanni Schiaparelliho, který, jak praví Wikipedie, při pozorování planety Mars vytvářel názvosloví pro útvary na povrchu (pojmenovával tzv. moře a kontinenty). V roce 1877 se domníval, že zpozoroval dlouhé přímé objekty, které nazýval canali, čímž mínil přírodní koryta či zálivy, ale nesprávným překladem se šířila informace, že objevil na Marsu umělé kanály.V sekci Mars v Google Earth 5.0 si můžete nyní prohlížet i kolekci čerstvých snímků NASA, včetně 3D modelů vozítek a panorámat.

Google zahájil pokusný provoz služby Voice zatím jen pro uživatele služby Grand Central, kterou Google pohltil v červenci 2007. Funkcí služby je plno: jedno číslo pro všechna zařízení, bezplatné volání na linky v USA, přesměrování hovorů, transkripce hlasových zpráv do textové podoby, zasílání hlasových zpráv jako SMS, konferenční hovory, záznamník hovorů...

Google Sketchup verze 6.0 je dostupná i v češtině, jedná se sice o první lokalizovanou verzi do českého jazyka a verze 7.0 bude následovat o něco později, přestože je v anglické verzi dostupná od listopadu. Škoda!

Google ve středu ve svém reklamním systému spoustil zkušební provoz průlomovou zájmově orientovanou reklamu (Interest Based Advertising - IBA).

Žádné komentáře: