pondělí 23. března 2009

Co se dělo u Googlu ... v týdnu od 16. do 22. března 2008

V návaznosti na mobilní verzi Tabulek Google byla do nabídky zobrazení tabulek v Dokumentech Google přidána varianta List view s možností například rychlého třídění a filtrace dat.

Formuláře v Google Apps (všechny verze včetně Team) nyní umožňují automatické vložení uživatelského jména respondenta.

V Dokumentech Google byl doplněn upload tabulek ve formátu XLSX z MS Office 2007.

Sledovat videa z YouTube můžeme nově i v mobilech s MS Windows Mobile nebo Symbian Series 60. Aplikaci je možné stáhnout po zadání m.youtube.com na mobilu, aplikace je optimalizována pro připojení s WiFi nebo 3G.V Google Maps přibyly panoramatické snímky Street View z řady měst Velké Británie a Nizozemí: London, Liverpool, Birmingham, Glasgow, Belfast, Amsterdam a Rotterdam.

V pařeništi Gmail Labs jsou čtyři nová vylepšení pro prohlížení odkazů obsažených v e-mailu na videa YouTube, obrázky z Flickr nebo Picasa Web Albums a recenze Yelp.

Nový Google Chrome Blog přinesl informace o zrychlení engine nové beta verze Chrome o 25 % ve V8 benchmarku a o 35 % v Sunspider benchmarku.

V úterý Google spustil česko-slovenské fórum pro webmastery, které by mělo pomoci najít odpovědi, řešit dotazy o indexaci, o optimalizaci, získat tipy a triky, či vyměňovat si zkušenosti. Na tomto fóru diskutují i zaměstnanci firmy Google, jejich příspěvky poznáte podle popisku 'zaměstnanec Google'. Členové, kteří nejčastěji pomáhají při řešení problémů, jsou označeni jako 'top přispěvovatelé'.

Školy mohly v rámci Google Apps Education Edition zkoušet půl roku Google Video™ for Business s 3 GB prostoru na videa pro každého uživatele na vlastní doméně. Pololetní trial ale nyní končí a řada škol si nemůže dovolit 10doalrovou platbu za účet a rok. Google proto všem uživatelům Google Apps Education Edition, tedy školám a neziskovým organizacím, zřizuje od 31. března bezplatné 10GB úložiště videí pro každou doménu. 10 GB místa by mohlo stačit zhruba na 30 hodin videonahrávek, paralelně je samozřejmě k dispozici veřejné úložiště YouTube.

Žádné komentáře: