pondělí 2. března 2009

Co se dělo u Googlu ... od 23. února do 1. března

Reakcí na stížnosti uživatelů je nabídka Google Chrome jako samostatného instalátoru bez Google Updater.

Tony Ruscoe v Google Blogoscoped zveřejnil zajímavý post o zřejmé přípravě online grafického editoru, který by měl být součástí Dokumentů Google. Podívejte se například na adresu docs.google.com/drawings/image?id=5c605&w=267&h=267&rev=2&ac=1.

V poštovním klientu Gmail se objevilo další příjemné vylepšení, při připojování více souborů k mailu můžeme vybrat v okně Otevřít najednou více souborů k odeslání a poté sledovat průběh jejich uploadu.

Ve službě Blogger se možnost sledování blogu nyní integruje s novější službou Google Friend Connect.

Svérázně se uvedla společnost Google na mikroblogovací službě Twitter, kdo první status dekóduje?Nejspíše i jako reakci na úterní výpadek služby Gmail dostali nyní klienti služby Google Apps jednoduchou, ale přehlednou, informační stránku Google Apps Status Dashboard.

Pomocí Google Apps Directory Sync můžete propojit Google Apps se správou uživatelů na LDAP serveru, jako jsou například Microsoft Active Directory nebo Lotus Domino.

Baltimorská společnost Moodlerooms, nabízející i hosting a podporu Moodle, připravila ve spolupráci s Google balíček pro integraci Google Apps a Moodle.

V ůterý měl Gmail: globální několikahodinový výpadek. První příznaky mi reportoval klient již v 10:13, kdy měl problémy s připojením IMAP. V 11:15 mi Gmail hlásil: We're experiencing technical difficulties that may prevent your chats from being sent. O pár minut později mi doporučoval: Unable to reach Gmail. Please check your internet connection. Trying to reconnect now… Poté jsem zřejmě díky AJAX musel restartovat a dostal hlášení Server Error The server encountered a temporary error and could not complete your request. Please try again in 30 seconds. Pošta na iPhone via IMAP se ale bez problémů stahovala. Výpadek trval zhruba dvě a půl hodiny a byl v řadě médií zcela nesmyslně komentován. Společnost Google se omluvila a výpadek vysvětlila.

Google Data API bylo podporováno klientskými knihovnami pro Javu, .NET, PHP, Python, Objective-C a JavaScript, nyní je k dispozici i knihovna pro Ruby on Rails.

Žádné komentáře: