středa 4. února 2009

Soutěžní Online dílna GUG.CZ startuje!


V novém roce 2009 jsme pro zájemce o programování s využitím technologií Google připravili nový formát online podpory vývojářům a jejich práci kombinované se soutěží pod názvem Online dílna GUG.CZ.

Rádi bychom co nejširší programátorskou či vývojářskou veřejnost vtáhli do řešení jednoduchých, ale zajímavých problémů, které pro nezúčastněné přinesou návody či různá řešení. Každý měsíc bychom se chtěli tématu či technologii daného problému věnovat pak i na našich fórech, blogu a případně i některém z offline workshopů či přednášce. 

Každý měsíc vám naši spolupracovníci nebo přímo vývojáři z Google připraví úlohu týkající se některé z aplikací Google, která může mít nejrůznější podobu: 

  • část kódu, který bude třeba upravit nebo optimalizovat,
  • ideu, kterou bude možné snadno realizovat,
  • aplikaci, kterou bude možné doplnit či vylepšit,
  • .... ale může třeba jít i o nějaký chyták

Nejprve vás seznámíme se zadáním úlohy a souvisejícími zdroji, v průběhu řešení úlohy budeme přinášet nové informace nebo došlá řešení a bude možné o úloze i diskutovat. Po uzávěrce příjmu řešení je zkontrolujeme a vybereme z nich nejlepší. Tři vylosovaní úspěšní řešitelé získají cenu a zveřejnění na komunitním portálu GUG.CZ, kam budou mít možnost umístit i své řešení.  

Úloha pro únor se týká technologie Google Gadgets a naleznete ji v naší sekci věnované vývojářům na stránce Online dílny GUG.CZ. Prozradíme také, že březnová úloha bude na téma Google Web Toolkit. 

Žádné komentáře: