pondělí 9. února 2009

Co se dělo u Googlu ... od 2. února do 8. února

Uplynulý týden přinesl nebývale mnoho novinek, některé sice byly drobné, ale vesměs příjemné:

Google Sync nyní umožní synchronizaci kontaktů Gmail a dat z Kalendáře Google i mobilními telefony iPhone a s těmi, které mají systém MS Windows, Zkuste siSync na m.google.com/sync.

V implementaci Kalendáře Google v Google Apps přibyla řada nových možností pro doplnění údajů o události a funkcí.

Další příjemnou drobností je v Gmail Labs zpřístupněná volba Více složek Doručená pošta, která v hlavním okně Gmail umožní zobrazení až pěti podoken s filtrovaným obsahem (standardně zprávy s hvězdičkou a rozepsané).Mobilní platformy jsou stále důležitější a stále se objevují mobilní verze nejrůznějších webových služeb či aplikací, čerstvou novinkou jsou nyní Zprávy Google pro iPhone a mobilní verze Google Book Search.

Pro funkci náhledů tisku v Dokumentech Google byl použit mírně upravený "starý známý" prohlížeč PDF, který byl nejprve použit v Google Books, pak v Dokumentech Google pro prohlížení v něm uložených souborů formátu PDF a poté i v Gmailu pro prohlížení příloh.

Možnosti prohlížeče videí z YouTube se začínají rozšiřovat, nyní jsou videa interaktivní, podívejte se na 2009 Oscars Interactive Photo Hunt!Tasks byl zatím jedním z experimentálních rozšíření ve stále rostoucí nabídce doplňků v Gmail Labs. Nyní můžete používat Tasks i na iPhone, kde je dostupný na adrese mail.google.com/tasks/iphone (nebo na zkrácené google.com/tasks). Další alternativou je z této stránky odvozený gadget.

Google Latitude je funkce Map Google pro mobily, která umožňuje sledovat polohu přátel, kteří s tím dají souhlas.Online poštovní klient Gmail má nový panel nástrojů s několika novými funkcemi.

Nejnovější verze Google Toolbar 5 nabízí Novou kartu ve stylu Google Chrome.

Nové verze Google Earth 5.0 nabízí spoustu novinek: Historické snímky z celého světa, Data o mořském dně i povrchu oceánů od námořních expertů a Zjednodušené prohlídky s možností záznamu zvuku a hlasu.

Žádné komentáře: