pondělí 12. ledna 2009

Co se dělo u Googlu ... od 5. ledna do 11. ledna

Referenční vzorek netbook platformy Qualcomm Snapdragon s OS Android byl předveden na veletrhu CES 2009. Tento chipset s dvoujádrovým 1,5GHz procesorem s podporou HSPA+, 1080p HD, WiFi, mobile TV a GPS může změnit poměry na trhu.

Necelý měsíc po vydání první ostré verze Google Chrome přichází vývojová verze 2.0. Implementováno je hned několik již dříve slíbených novinek v čele s experimentální podporou uživatelských skriptů ve stylu GreaseMonkey nebo automatickým doplňováním formulářů.

Na veletrhu CES 2009 byl představen prototyp stolního komunikátoru NIMble s 7" multidotykovým displayem s rozlišením 800 x 400 pixelu z dílny Marka Hamblina, který se podílel na vývoji iPhone.

Google Open Source Blog přinesl v postu Google Blog Converters 1.0 Released informaci o open source projektu Google Blog Converters, kde jsou k dispozici knihovny a skripty v Pythonu pro Google App Engine, které umožní konverzi mezi blogovacími systémy Blogger, LiveJournal, MovableType a WordPress.

Vloni v květnu Google změnil favicon vyhledávače, ale nový byl poněkud nudný a je nyní nahrazen barevným, i když ne příliš čitelným:Na veletrhu Macworld 2009 předvedl David Phillip Oster open source aplikaci pro surfování nad Zemí s využitím Nintendo Wii Balance Board a Google Earth API. Kdo nevěří, ať na YouTube běží:Google přesouvá svoji podporu ze Skupin Google na nový engine diskusních fór, nyní Google News Help Forum tedy nahradilo původní Google News Help Group, které zůstává jako archiv zodpovězených dotazů.

Týmy GEO a Google Web Toolkit uvolnily knihovnu Maps API pro Google Web Toolkit, poskytující Java třídy navržené pro snadný přístup k Google Maps JavaScript API.

Po dosud dostupných verzích pro MS Windows XP/Vista nebo Linux je nyní k dispozici ke stažení Picasa pro Mac (ve verzi US English) na picasa.google.com/mac/.

Žádné komentáře: