úterý 30. prosince 2008

Jakou úvodní stránku: iGoogle nebo Gmail nebo jinou?

Jako první stránku si ráno otvírám Gmail (ikonka Chrome na ploše), poté teprve následuje prohlížeč s uloženými otevřenými stránkami od včerejška. V Gmailu mám několik gadgetů pro Dokumenty Google, Kalendář Google, Quick Links pro odkazy na další stránky (všechny tři z Gmail Labs), Twitter, StickyNote pro poznámky, televizní program a samozřejmě používám integrovaný chat Gmailu s připojením na Gtalk a ICQ.



V prohlížeči ještě intenzivně používám RSS čtečku Google Reader, přečtené zajímavé články si ukládám pomocí Google Notebook, komunikuji na Facebooku, občas píši do Bloggeru a využívám i řadu dalších online služeb převážně od Google: Dokumenty, Mapy, Sites nebo Kalendář. Ale zpět k problému: proč vlastně nepoužívám iGoogle nebo Úvodní stránku v Google Apps?

Tedy používám iGoogle zatím většinou jen pro testy gadgetů a díky tomu mám v iGoogle malý odkazníček na další důležité stránky, které se mi do lišty záložek v prohlížeči už "nevešly". Velmi nesystematický přístup, že?

Proč jsem ale dal přednost Gmailu před iGoogle? V integrovaném chatu Gmail se dá spojit s ICQ (tento Instant Messenger používám asi nejdéle a řada známých je jen tam). Řešením pro iGoogle je icq2go gadget, který ale zabírá plno místa. Téměř geniální je gadget pro Facebook, který využívá iPhone verzi rozhraní Facebooku. To je první plus pro iGoogle. Gadget pro Twitter použiji pro iGoogle stejný jako pro Gmail, v i Google vypadá dokonce lépe, protože v Gmail je jen velmi úzký sloupeček pro gadgety. A zde je výsledek:



Takže tohle řešení nyní otestuji v denní praxi. Ostatně, jakou úvodní stránku používáte vy?

5 komentářů:

Unknown řekl(a)...

iGoogle v Google Apps nepoužívám, protože tam chybí hezké motivy, jako v běžném iGoogle u standardního účtu Gmailu, stejně jako možnost přidat karty - tedy více ploch. Pro Google Apps je to velká škoda.

Unknown řekl(a)...

Já používám iGoogle. V "anglické" verzi s bočním seznamem a tudíž s "velkými" gadgety. V iGoogle mám Gmail, Kalendář, Dokumenty, Poznámky, Reader, Bookmarks, News, Twitter, Facebook a pár svých osobních radostí a spoustu šikovností pak na dalších kartách. Třeba Reader mám ještě na zvláštní kartě, v mnoha gadgetech, podle tématu. V iGoogle mám zkrátka základ a mám ho po ruce pořád.
Komunikační záležitosti mi obstarává Digsby: všechny IM, všechny maily, twittery, komunity.

Unknown řekl(a)...

Dobrý den,
stydím se za svůj jednoduchý dotaz, ale jak jste přidal ICQ2go do iGoogle? V klasických gadgets není a jiný způsob mi nefunguje (nevím, kam přidat ten kód co se u gadgetu vygeneruje). Děkuji moc Jakub

Unknown řekl(a)...

ruším dotaz, nevěděl jsem, že po přepnutí na AJ verzi bude gadgetů více :-)

Anonymní řekl(a)...

Ahoj, netušíte, proč v české verzi iG není ten "boční seznam" a případně jestli někdy bude? Tyhle rozdíly nechápu, ani to, že je nikde u googlů oficiální odpovědi nedohledáte... Případně dík.