pátek 5. prosince 2008

Jak nahrát vlastní video na YouTube

Tento návod je určen především začátečníkům a mírně pokročilým užvatelům; cenné informace v něm však mohou najít i ti, kteří dosud na YouTube nemají žádné video a chtěli by nahrát svoje první.

... Pokračování

Úvod

Předtím než můžeme vložit vlastní video, je nutné se přihlásit na YouTube, což je možné dvěma způsoby: buď pomocí vašeho YouTube účtu nebo pomocí Google účtu.

Přihlášení pomocí Google účtu

Pokud máte již dříve vytvořený Google účet, můžete se přihlásit pomocí něj.
 1. Na hlavní stránce YouTube – http://www.youtube.cz – vyhledejte odkaz Přihlaste se pomocí svého účtu Google!, který se nachází v pravé části stránky.
 2. vyplňte svoje přihlašovací údaje a klikněte na tlačítko Přihlásit se.

Přihlášení pomocí YouTube účtu

Pokud nemáte Google ani YouTube účet, bude nutná registrace.
 1. Na hlavní stránce YouTube – http://www.youtube.cz – vyhledejte odkaz Zaregistrovat, který se nachází v pravé horní části stránky.

 2. vyplňte E-mailovou adresu
 3. dále následuje vyplnění políčka Heslo pro přístup a pak Heslo znovu pro kontrolu zadaného hesla
 4. nyní následuje vyplnění Uživatelského jména, po vyplnění doporučuji kliknout na odkaz Zkotrolovat dostupnost, která vám buď oznámí, že vámi vybrané uživatelské jméno je k dispozici a nebo že je již registrováno a v tomto případě je nutné vybrat jiné uživatelské jméno
 5. vyberte Umístění, Datum narození a Pohlaví
 6. pro kompletní registraci opište do kolonky Slovní ověření ověřovací text, který se nachází na obrázku
 7. rozhodněte se, zda Umožnit ostatním uživatelům najít můj kanál na serveru YouTube v případě, že mají mou e-mailovou adresu. Pokud zatrhnete toto políčko, budou moct návštěvníci, kteří znají vaši e-mailovou adresu, shlédnout všechna videa, která jste nahráli do YouTube.
 8. zatrhněte, že souhlasíte se smluvními podmínkami
 9. klikněte na tlačítko Vytvořit účet

 10. za malou chvíli vám YouTube automaticky zašle e-mail s odkazem. Kliknutím na tento odkaz aktivujete svůj účet na YouTube.

Upload videa

Nyní se přesuneme k samotnému uploadu (nahrání) video souborů.
 1. po úspěšné registraci jděte na stránku http://www.youtube.cz a přihlašte se pomocí uživatelského jména a hesla, které jste si zvolili

 2. klikněte na žluté tlačítko Nahrát. Otevře se stránka, která Vám pomůže uploadovat soubory na server YouTube

 3. klikněte na tlačítko Procházet... a na disku vyberte soubor s videem, který chcete vložit
 4. klikněte na tlačítko Nahrát video. Nyní proběhne nahrání videa, které může chvíli trvat – podle rychlosti vašeho připojení a velikosti souboru

 5. vyplňte popisné prvky videa, tzn. Název, Popis, a Značky. Značky jsou nepovinné. Jsou to klíčová slova, která usnadní jiným uživatelům vyhledat vámi vložené video. Jednotlivé značky se oddělují mezerou (např. "cas doba hodiny hodinky")
 6. vyberte Kategorii videa
 7. zvolte, zda chcete své video sdílet s ostatními (tzn. vaše video bude moct vyhledat a zhlédnout kdokoliv na YouTube) nebo jestli bude soukromé (tzn. vaše video budou moct zhlédnout pouze uživatelé, kterým dáte na své video odkaz)
 8. po úspěšném nahrání videa můžete buď Přejít na Má videa nebo nahrát další video.


Závěrečné informace

Na YouTube je možno vložit široké spektrum formátů (např. WMV, AVI, MOV), získaných z různých digitálních zařízení. Hlavní podmínky pro vkládání videí jsou, že video nesmí trvat déle než 10 minut a zabírat velikost větší jak 1 GB.


Článek byl převzat z webu http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=784 a upraven.

Žádné komentáře: