pondělí 15. prosince 2008

Co se dělo u Googlu ... od 8. prosince do 14. prosince

Blogger nyní nabízí export a import ve formátu XML.

Byla zprovozněna šikovná integrace prohlížeče souborů ve formátu PDF z Dokumentů Google do Gmailu. Příloha ve formátu PDF se zobrazí přímo v prohlížeči bez stahování na lokální disk a bez spouštění Adobe Reader, což urychluje práci.

Prohlížeč Google Chrome již není beta, ale je v produkční verzi 1.xx, a tak se dostal i do balíčku aplikací Google Pack.

Google letos poprvé zveřejnil nejčastější dotazy v uplynulém roce i pro ČR.

Street View se v USA doslova "zahustilo":V Google Code byl zpřístupněn projekt Native Client pro Firefox, Chrome, Operu i Safari, který uvnitř těchto prohlížečů bude schopen spouštět přeložený strojový kód přeložený pomocí GCC. Mnoho komentátorů Native Client přirovnává především k nepříliš oblíbené technologii ActiveX od Microsoftu, jde ale potenciálně velkým konkurentem i pro Flash Player nebo Silverlight.

Google spustil na adrese www.google.cz/dictionary anglicko-český a česko-anglický slovník.

Služba Google Book Search byla rozšířena o obsah kompletních ročníků populárních časopisů jako je například Popular Science, New York Magazine nebo třeba i Bulletin of Atomic Scientists.

Jednoduchá správa úkolů přibyla v Gmail Labs:Google Web Security for Enterprise nabízí organizacím všech velikostí ochranu proti malware a dalším internetovým útokům bez potřeby speciálního hardware, počátečního kapitálu, nebo dalších nákladů na správu IT.

Žádné komentáře: