pondělí 22. prosince 2008

Co se dělo u Googlu ... od 15. prosince do 21. prosince

Skupina předních japonských žurnalistů, právníků a vysokoškolských profesorů sepsala petici, ve které požadují, aby Google v Japonsku zrušil funkci Street View.

Čínský výrobce QiGi potvrdil přípravu nového smartphone QiGi i6 se systémem Android. K dispozici je video:Byl spuštěn www.autanasbavi.cz, kde je možno vyhledávat i s pomocí Map Google střední školy, odborná učiliště či firmy automobilového průmyslu – perspektivní zaměstnavatele. Interaktivní web je součástí stejnojmenné kampaně na podporu technického vzdělávání, kterou zahájilo v minulém týdnu Sdružení automobilového průmyslu.

Filtry v hledání obrázků Google se objevily před měsícem, nyní byly rozšířeny o volby Clip art a Line drawings.

Oficiální The YouTube Blog přinesl zprávu o zprovoznění HD videa a tří přehledů Zprávy a politika, Hudba a Filmy.

Blížící se Vánoce vyvolávají pravidelně explozi někdy až kýčovitých online služeb, Blahopřání YouTube kombinuje video YouTube s přáníčkem.

V Gmail Labs přibylo další drobné vylepšení Create a Document, které přidá do nabídky u série mailů možnost jejich zkopírování do Dokumentů Google.

Z programového balíčku Google Pack po několika letech mizí prohlížeč Mozilla Firefox jako předdefinovaná součást a nahrazuje jej Google Chrome, který nedávno opustil stádium veřejné betaverze.

Google Mapy nově přidávají vrstvu videí z YouTube.

Official Google Blog vyhlásil Google SketchUp Gingerbread House Design Competition s uzávěrkou 4. ledna.

Žádné komentáře: