pondělí 24. listopadu 2008

Co se dělo u Googlu ... od 17. listopadu do 23. listopadu

Google uvolnil pro Dokumenty Google novou sadu šablon pro blížící se vánoční svátky.

Katy Perry předvedla v sobotním úvodním přenosu YouTube Live, který sledovalo 700 tisíc diváků, svůj poslední singl Hot 'N Cold:Official Google Blog oznámil v článku Introducing SketchUp 7 uvedení nové verze tohoto 3D grafického editoru.

V úvodní stránce služeb Google iGoogle byl do levé nabídky integrován gadget pro GTalk.

Jiří Macich na serveru LUPA informoval o tom, že agentura Mediaresearch prezentovala výsledky svého e-omnibusového průzkumu, jak příchod prohlížeče Google Chrome zaznamenali čeští domácí uživatelé osobních počítačů. O novém prohlížeči slyšelo 38 procent respondentů, ovšem dodatečný průzkum odhalil, že si jej někteří mohli splést s vyhledávačem Google, protože 20 procent dotázaných si nebylo jisto rozdílem mezi vyhledávačem a prohlížečem. To mohlo zkreslit i údaj, že Google Chrome na svém domácím počítači podle průzkumu využívá 12 procent dotázaných.

Google představila nový nástroj SearchWiki (Wiki vyhledávání) pro vlastní uspořádání automatických výsledků a pro jejich sdílení s ostatními na principu formátu Wiki. Samotní uživatelé si tak vyhledávání "šijí na míru" a společně přispívají k ještě relevantnějším výsledkům hledání na Googlu. Na tuto zcela novou funkci vyhledávání, která je zatím přístupná globálně v angličtině, se mohou v blízké době těšit i čeští uživatelé preferující český jazyk.

Virtuální svět Lively končí, přestože Google s touto jednodušší obdobou známějšího Second Life přišel teprve letos v létě.

Gmail nyní nabízí třicet nových různých grafických témat. Některé vzhledy jsou dokonce dynamické, takže se jejich vzhled bude v průběhu dne měnit.

Zatím dva miliony fotografií z archivu časopisu LIFE nabízí specializovaný vyhledávač obrázků LIFE photo archive hosted by Google, cílový počet je zhruba osm milionů.

Žádné komentáře: