středa 29. října 2008

Gmail pokaždé jinak aneb Záchranné URL

Alex Chitu na Google Operating System publikoval skvělý přehled URL pro spuštění služby Gmail v případě problémů nebo na non-PC zařízeních.

Nouzový režim
- http://mail.google.com/mail/?labs=0 - parametr vypíná experimentální funkce z Gmail Labs a pokud by způsobovaly problémy, můžete je v nastavení Gmail vypnout. Varianta URL s ?labs=1 možnosti Labs naopak zapne.

Bezpečný režim - https://mail.google.com/ - písmenko s v https znamená přenos dat šifrovaných pomocí SSL. Trvalé nastavení je samozřejmě možné.

Starší verze - http://mail.google.com/mail/?ui=1 - jde o nastavení uživatelského rozhraní do podoby Gmail používané před říjnem 2007. Starší verze je o trochu rychlejší, což může pomoci na slabším železe. Varianta URL s ?ui=2 nastaví uživatelské rozhraní na takzvanou verzi 2.0.

Základní režim - http://mail.google.com/mail/?ui=html - jde o nastavení uživatelského rozhraní v čistém HTML bez použití JavaScriptu. Výhodou je rychlost a možnost práce ve starších prohlížečích, nevýhodou je absence celé řady funkcí: doplňování kontaktů, kontroly překlepů, rich-text WYSIWYG editoru. Tento režim je dostupný i z běžné stránky Gmail dole.
Mobilní režim - http://mail.google.com/mail/?ui=mobile nebo http://m.gmail.com - zjednodušené rozhraní pro mobilní zařízení, které má ještě méně funkcí než základní režim.iPhone režim - http://mail.google.com/mail/x/gdlakb-/gp/ - uživatelsky příjemnější rozhraní pro mobilní zařízení jako je iPhone a další, které používají prohlížeče vytvořené s využitím WebKit.
iGoogle gadget - http://www.google.com/ig/gmailmax - zajímavá verze učená primárně pro použití v iGoogle, která je údajně vhodná pro provoz při filtraci přístupu ke standardní službě Gmail například v LAN organizace.Režim bez kontroly prohlížeče - http://mail.google.com/mail?nocheckbrowser - umožní provoz běžného rozhraní v nepodporovaných prohlížečích.

Žádné komentáře: