čtvrtek 2. října 2008

EDUCAnet šetří náklady používáním online aplikací Google

Dnes dopoledne proběhla minikonference sítě středních škol EDUCAnet Web ve službách škol a studentů, kde asi patnáct žáků ze šesti škol z celé republiky prezentovalo v jejich školách používané aplikace Google. Ocitujme část z při této příležitosti vydané tiskové zprávy:

"Je všeobecným trendem, že se práce s dokumenty přesouvá z počítačů na web pro urychlení a usnadnění komunikace, sdílení a přístupu k informacím. A my jsme rádi, že to umožňujeme právě školám a jejich studentům," říká Jiří Lenk ze společnosti Google a dodává: "Na celém světě používá internetové aplikace od Googlu pro vzdělávací sektor více než dva miliony uživatelů."

Před dvěma lety řešil EDUCAnet požadavky na komunikaci nákupem vlastního serveru spravovaného externím dodavatele, ale nárůst počtu studentů, zvýšení požadavků samotných škol, a také vysoké náklady, si vyžádaly změnu řešení. Google Apps Education Edition se ukázalo jako otevřené řešení, které vyhovuje nárokům škol a navíc se dá jednoduše implementovat do stávajícího řešení. Konečný přechod na Google Apps se uskutečnil během jediného víkendu a hned v první fázi přinesla aplikace snížení přímých nákladů o téměř 100 tisíc Kč ročně za současného zvýšení dostupné datové kapacity pro pedagogy i studenty. Další úspory pak přinese postupné nasazení všech služeb Google Apps EE. Navíc tyto technologie umožňují být škole na špičce.

„Aplikace Google přišly v pravý čas, byla to pro nás výrazná pomoc i šance,“ říká PharmDr. Irena Vaiglová, předsedkyně představenstva sítě středních škol EDUCAnet.

Ilustrací možností spolupráce žáků je společná prezentace, připravovaná všemi školami a prezentujícími v Dokumentech Google. Číslo evidovaných revizí se zastavilo na číslovce 3640:


Žádné komentáře: