pondělí 6. října 2008

Co se dělo u Googlu ... od 29. září do 5. října

Google Knol testuje na vybraných heslech konvertor textového obsahu do zvukové nahrávky, kterou si můžete přímo ze stránky přehrát nebo stáhnout.Ministerstvo dopravy oficiálně představilo novou komunikační kampaň Nemyslíš? Zabiješ!, kde nabízí i mapu nehodových míst na Mapách Google:
U příležitost desátých narozenin Google zprovoznil vyhledávač mapující web v lednu 2001:


Podle čerstvých statistik společnosti Net Applications za září tohoto roku prohlížeč Google Chrome zaujal pozici čtyřky na trhu s podílem 0,78 procenta. Uvidíme ovšem, jak budou vypadat čísla za říjen, protože Google Chrome byl uveden teprve v září a řada uživatelů jej po nemalé mediální pozornosti jen zkoušela, píše na serveru LUPA Jiří Macich.

1. října si česká pobočka Googlu připoměla dva roky na českém trhu. Podle tiskové zprávy oslavila nejen trojnásobný růst podílu ve vyhledávání a jednu z nejdynamičtějších lokalizací produktů na celém světě, ale také partnerství s klíčovými hráči na domácím trhu, silný lokální tým a intenzivní globální podporu. Během dvou let bylo lokalizováno skoro 25 služeb a programů: Google Maps, Google Calendar, Google Reader, Blogger.com, Google Analytics, Google News, Google Apps, Picasa Web Albums, Google Chrome, Google Earth a další už jsou určitě na spadnutí...

Centrum Holdings zahájilo spolupráci s vyhledávačem Google, prvním výsledkem dohody je nasazení vyhledávání od Googlu na portál Atlas.cz. Portál Atlas.cz v příštím roce získá zcela novou podobu. Ke změně vyhledávací technologie na portálu Atlas.cz jsme ale přistoupili už nyní, protože smlouva se současným dodavatelem skončila v září a my jsme chtěli uživatelům nabídnout lepší vyhledávací technologii co nejdříve. vysvětluje rozhodnutí Pavel Mucha, generální ředitel Centrum Holdings v tiskové zprávě.

Český komunitní server Líbímseti.cz nasadil vyhledávání od Googlu. Líbímseti.cz využívá služby Google Coop, jejíž veřejná česká betaverze byla spuštěna letos v lednu.

Žádné komentáře: