pondělí 27. října 2008

Co se dělo u Googlu ... od 20. října do 26. října

První pražský Google Developer Day 2008 se vydařil a počtem návštěvníků zřejmě předstihl nedávné vývojářské dny v Mnichově a v Milánu. Průběh podrobně popsal Martin Hassman v článku Jak proběhl Google Developer Day 2008 v Praze na serveru Root.cz.

Byl uveden nový Gmail 2.0 pro mobily, podrobnosti naleznete v článlu na serveru MobilManie.cz Gmail 2.0: skvělý pošťák i pro jednoduché mobily:V Gmailu se nyní nacházejí dvě sady smajlíků a při psaní zprávy můžete vybírat z téměř 150 druhů smajlíků různých barev a tvarů. Smajlíci zatím nejsou dostupní v rámci Google Apps.

Nově do 38 jazyků včetně češtiny lokalizovaná služba Weby Google nabízí každému uživateli s účtem Google robustní a universální redakční systém typu wiki, který umožňuje do webových stránek vkládat i objekty z dalších služeb Google a i miniaplikace-gadgety.

Příjemným doplňkem poštovního klienta je v Gmail Labs dostupná volba Canned responses. V editoru zprávy přibyla nabídka pro ukládání, načtení a zrušení zpráv, respektive šablon zpráv.


Žádné komentáře: