pondělí 29. září 2008

Web ve službách studentů (minikonference)

Dovolujeme si pozvat všechny zájemce o technologie Google na minikonferenci s názvem: "Web ve službách studentů" konající se ve čtvrtek dne 2.10.2008 od 10 hodin v pražském hotelu Josef.

...o co tam vlastně půjde?

Na příkladu sítě soukromých škol EDUCAnet se dozvíte více o širokém spektru služeb, které Google nabízí, a jejich využití ve školním prostředí. Vítáni jsou však nejen zástupci škol, ale všichni, kteří se chtějí dozvědět a praktickém využití aplikací Google.

Program minikonference je následující:

1) Úvod - příběh spolupráce EDUCAnet a Google
Školy sítě EDUCAnet a jejich studenti používají aplikace Google (Kalendáře, Tabulky, Dokumenty, Gmail apod.) a s jejich pomocí se snaží zpestřit výuku a zlepšit komunikaci uvnitř školy.

2) Technická stránka nasazení produktů Google
Jak probíhá implementace? jak dlouho trvá? Kdo Vám s ní může pomoci? To vše se dozvíte v této části. Tyto informace jsou cenné především pro správce IS ve Vaší škole.

3) Demonstrace produktů a praktické příklady využití
Sami studenti předvedou, jak je jednoduché vytvořit projekt v Google Docs a jak lze spolupracovat na jednom dokumentu s ostatními spolužáky. Ukáží, jak při výuce využít například Google mapy nebo sdílené kalendáře a mnoho dalších věcí.

4) Ekonomická stránka projektu
Tím, že škola používá tzv. Google Apps Education Edition, která je zdarma, výrazně snižuje své náklady. Zástupce EDUCAnet Vás v této části seznámí s detaily.

5) Občerstvení a prostor pro případné otázky
Je zde třeba něco dodávat? :)

Celá akce by neměla trvat více než dvě hodiny, takže se s námi ani moc nepozdržíte.

Věříme, že díky účasti na této akci se dozvíte nejen o nových trendech, využitelnosti internetových služeb ve školách, ale budete mít také možnost se potkat s kolegy i odborníky, kteří se touto problematikou zabývají.

Registrovat se můžete na emailové adrese: google@nomen.cz.

Žádné komentáře: