středa 10. září 2008

Proč používám webová alba Picasa

V dnešní době, kdy je na Internetu přemrštěné množství služeb pro ukládání souborů a archívů, či jenom poskytovatelů prostoru, jsem si vybral pro ukládání fotografií právě Webová Alba Picasa. Zajišťují mi nejen možnost sdílet materiály s rodinou či přáteli, ale taktéž mít pod kontrolou své kvantum fotografií na bezpečném místě.

Bezpečné místo je značně subjektivní názor. Vezmu-li si například svůj počítač, který je nevypočitatelný kamarád a zlý pán, mohu s jistotou prohlásit, že pokud bych fotografie nenahrával na Internet, patrně bych jich měl v současné době méně, než když jsem ztratil přes 5000 fotografií, které jsem vlastnoručně nafotil a odstranil během několika vteřin formátování disku.

Zároveň bych chtěl vyzdvihnout možnosti nové verze programu Picasa 2.7 a brzy otevřeně dostupné verze Picasa 3 má své zastánce i odpůrce, mě se však na Picase líbí originalita a dynamičnost především v grafickém provedení, koneckonců už nejsme v době, kdy byl nejlepším vzhledem modře oplývající Microsoft DOS.

V současné době používám webová alba více než samotný program Picasa. Podložím-li si to na čísla, pak mám spousty alb, která nechci sdílet, jde o alba rodinného původu. Ač je Google světodárný moloch, mám pocit, že jedinec se ve větším houfu vytrácí a já si tudíž mohu udržovat soukromá alba mimo dosah nežádaných hostů a zvát k nim návštěvníky, které si vyberu a kterým zašlu pozvánku.

Vedu si samozřejmě i otevřená alba. U některých fotografií jsem si dal dokonce tu práci sestavit vlastní pozice na Mapy Google, kde byly fotografie pořízeny, což je také výhoda oproti jiným službám, na kterou poukazuji, a nemá ji ani slavný Flickr od Yahoo.

Služeb Google využívám od roku 2005 a doposud jsem nepřišel o žádný materiál, dokument, email, proto bych chtěl z vlastní zkušenosti tuto službu doporučit. 1024 mb jistoty se nenabízí jen tak ledabyle a já nyní zaplňuji 224 mb, čili je dřina vůbec dojít k naplnění limitu. :-)

2 komentáře:

ondrakub řekl(a)...

> U některých fotografií jsem si dal dokonce tu práci sestavit vlastní pozice na Mapy Google, kde byly fotografie pořízeny, což je také výhoda oproti jiným službám, na kterou poukazuji, a nemá ji ani slavný Flickr od Yahoo.

Na Flickru, že si nemůžeš vložit fotky do mapy? Odkdy pak?

George řekl(a)...

Jestli považujete Mapy Yahoo za službu, která by byla nějak masivně užívána v ČR, tak si zkuste přiblížit do detailu snímky satelitu v Evropě. Yahoo se o náš trh v ČR nezajímá a tudíž jsem tuto službu nebral ani v potaz, když není česky. ;-)