pondělí 8. září 2008

Co se dělo u Googlu ... od 1. září do 7. září

V úterý byl uvolněna dvojice prohlížečů Google Chrome a Chromium, které se staly tématem odborných i neodborných médií po zbytek týdne. První informace o Google Chrome naleznete i v Google Book Search jako comics.Další služba byla zařazena do Google Apps, zatím ale jen pouze do placené anglické verze Premier Edition: jde o úložiště videí v rámci organizace na bázi YouTube respektive Google Video.

Byla uvolněna nová verze poštovního klienta Gmail s úpravou i pro uživatele starší verze MS Internet Explorer 6, je ale vyžadována instalace jeho posledních updatů od Microsoft.

V aplikaci Google Earth byly aktualizovány letecké snímky Prahy.

Nejlepší mapou vytvořenou na platformě Mapy Google pomocí funkce „Moje Mapy” se stala mapa Fabriky. Porota na ní ocenila zejména netradiční pohled na továrny, kvalitní fotografie a vkusné grafické řešení. Její autor tedy získává hlavní výhru: zájezd do USA, konkrétně do Kalifornie a Mountain View, kde se nachází hlavní sídlo společnosti Google, Googleplex. Celkem se do soutěže, která byla vyhlášena 6. května při spuštění českých Map Google, přihlásilo 49 aplikací. Jejich témata se pohybují od praktických pomocníků jako map parkování po Praze až po mapu o životě a díle Járy Cimrmana.


Zvětšit mapu

Jakub Čížek na serveru Živě.cz komentuje uvedení nové verze grafického editoru Picasa: Nová Google Picasa 3.0 si poradí s retušováním fotografií, hledáním osob i tvorbou 1080p HD videoklipů. Je skutečně s podivem, že je tak dobrý katalog a editor fotografií zcela zdarma.

Ve čtvrtek jsme mohli sledovat vypuštění satelitu, jehož záznam naleznete na launch.geoeye.com/LaunchSite. Google uzavřel se společností GeoEye exkluzivní smlouvu, a nové snímky se stanou základem pro jeho online mapové služby Google Maps a Google Earth, přestože Google bude i nadále využívat služeb třetích stran. Tiskový mluvčí GeoEye, Mark Brender, potvrdil, že Google bude jediným poskytovatelem online map, který bude moci využít zcela nových nejpodrobnějších satelitních snímků současnosti. Ty by se pak měly podle Kate Hurowitz z Googlu v online mapových aplikacích objevit zhruba v horizontu dvou měsíců.

Žádné komentáře: