úterý 5. srpna 2008

Google Translation Center: připravuje se nejspíše "zprostředkovatelna práce" pro překladatele?!

Tony Ruscoe z autorského teamu Google Blogoscoped odhalil novou připravovanou službu Google Translation Center a podrobně popsal její již nyní dostupná zákoutí v článku Google Translation Center, a New Human Translations Service in the Making.

Přihlašovací stránka nové služby vyzývá Požádujte, poskytněte a revidujte překlady a Google k tomu překladatelům poskytne bezplatné nástroje:


Z screenshotů v FAQ služby můžeme usuzovat na další detaily připravované služby. Nejprve si žadatel o překlad definuje překlad jako projekt, zde bude zřejmě možnost nabídky možných překladatelů či zprostředkování práce:


Překladatel (a zřejmě i korektor) bude mít k dispozici seznam překládaných projektů s detaily o jejich stavu:

Pracovní prostředí pro překladatele umožní členění textu na věty či fráze, které se přeložené zřejmě ukládají pro další znovupoužití:
Google zatím nabízí službu strojového překladu Překladač Google a v některých zemích je stále v chodu podpora překladu služeb Google ve vašem jazyce (u nás je už používán pro lokalizaci služeb Google profesiální překladatelská firma). Doufejme, že dojde alespoň k částečné integraci těchto tří služeb a nová služba nebude dalším solitérem (samozřejmě, pokud vůbec bude).

Žádné komentáře: