pondělí 11. srpna 2008

Co se dělo u Googlu ... od 3. srpna do 10. srpna 2008

Redakční systém Google Sites nabízí stále nové drobné užitečné funkce navíc, nyní to je možnost provozovat instanci Sites pod Google Account na vlastní doméně. Tato funkce byla dosud dostupná pouze pro vlastníky Google Apps, tedy kromě Team Edition, teprve od počátku července.

Google uvedl novou verzi Google Search Appliance, tedy vyhledávacího stroje pro podnikovou sféru, který umí indexovat několikanásobně více dokumentů než stávající model. Nový model GB-7007 může zaindexovat až 10 milionů dokumentů, zatímco předchozí model GB-1001 zvládne maximálně tři miliony dokumentů (dá se ale použít v clusteru pro 30 milionů dokumentů).

Hostingová služba Google s jednoduchým WYSIWYG editorem webových stránek Page Creator bude podle Page Creator About page plně nahrazena redakčním systémem Google Sites. Zatím byla ukončena možnost registrace této u nás nepříliš propagované a také do češtiny nelokalizované služby.

Google uvedl novou službu Insights for Search, která slouží k analýze a srovnávání četnosti vyhledávání zadaných výrazů. Tuto analýzu můžete omezit na určité období nebo region a porovnávat a porovnávat.

Google spustil u příležitosti zahájení letních olympijských her v Pekingu speciální stránky, k dispozici je gadget s přehledem medailí, získaných jednotlivými státy, s kalendářem a se zpravodajstvím a také kanál na YouTube (přímé přenosy běží jen pro rozvojové země).

Žádné komentáře: